W jedną z listopadowych niedziel, a konkretnie 19.11, odbyła się Świąteczna Gala na poznańskiej giełdzie WGRO. Podczas tego wydarzenia swoje świąteczne pomysły na dekoracje, wianki adwentowe zaprezentowały dwie mistrzynie florystyki i właścicielki szkół florystycznych: Katarzyna Greta Grondkowska i Monika Bębenek wraz ze swoimi asystentkami.


Reklama

Każda z nich reprezentuje zupełnie inny styl pracy, co spowodowało, że widz miał możliwość podziwiania propozycji świątecznych w szerokim zakresie.

Asystentki wymienionych Pań również zaprezentowały swoje prace, które jakością i pomysłem nie odbiegały mocno od prac ich mentorek.

gala WGRO 2023

Mogliśmy podziwiać zarówno klasyczne wieńce adwentowe, jak i te bardziej „wymyślne”, były stroiki na stół mniej lub bardziej inspirowane naturą, zimowe bukiety ślubne, które naprawdę urzekały swoją elegancją, jak i dekoracje wiszące.

To była bardzo inspirująca Gala Świąteczna, która pozwoli przenieść kilka pomysłów do kwiaciarń mniejszych i większych, bo każdy znalazł tu coś dla siebie. Wszystko okraszone przyjemną atmosferą i poczęstunkiem, kiedy na zewnątrz zaczął sypać śnieg. Może z tego powodu na widowni nie było zbyt dużych tłumów?

Czekam na kolejne tego wydarzenia i zachęcam do odwiedzania pokazów wszelkiego rodzaju!