Troszkę miłych wspomnień z niedzielnego pokazu…

12/11/2014

Bożonarodzeniowy pokaz florystyczny pt. „W Świątecznym Szyku” zorganizowany przez Hurtownię Kwiatów „Róża” w Katowicach różnił się od tradycyjnych pokazów, do których jesteśmy przyzwyczajeni: w trakcie tego kilkugodzinnego wydarzenia na scenie katowickiej hurtowni pojawiali się coraz to nowi prowadzący, którzy prezentowali swoje pomysły. Była to całkiem spora grupa osób, w której znalazłam się również i ja 🙂

[imagebrowser id=116]

W pokazie wzięli udział absolwenci szkoły Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna z Opola. Byli to dyplomowani mistrzowie florystyki, floryści oraz obecni uczniowie klasy mistrzowskiej i klasy z poziomu florysta. Nie zabrakło też wykładowców szkoły, do których należą: Monika Bębenek, Magdalena Birula-Białynicka oraz Marek Kucharski.

Zaprezentowaliśmy zgromadzonej licznie publiczności trzy wiodące kolekcje świąteczne w bardzo zróżnicowanych propozycjach. Pokaz rozpoczęliśmy najbardziej klasycznymi, bogatymi wiankami, choinkami, bukietami nasyconymi złotem, czerwienią, bordem, co pozwoliło wprowadzić wszystkich zgromadzonych w nastrój zbliżających się świąt. Drugi styl jaki chcieliśmy wypromować na te święta charakteryzował się pełną naturalnością; do każdej z prac wykorzystane zostały tylko naturalne świeże i suszone elementy. Wiem z doświadczenia że są to coraz częściej poszukiwane przez klientów kompozycje, ponieważ przyciągają m.in. zapachem 🙂 Ostatni, trzeci styl, w którym znalazły się również moje prace, był typowo zimowy, mroźny, skandynawski. W moim odczuciu styl ten staje się coraz bardziej modny w aranżacji wnętrz.

62b

Fragment pracy Kamili Sichmy

Każdy z uczestników pokazu przygotowywał się z kilku tygodniowym wyprzedzeniem. W sobotę rano zgromadziliśmy siły już na miejscu w Hurtowni Kwiatów Róża i każdy zaprezentował swoje pomysły, które zamierzał pokazać na scenie. Cudne było to, że każdy z nas bez wcześniejszych konsultacji, tylko z kilkoma ogólnymi wytycznymi, przywiózł coś zupełnie innego!

Dzięki wykorzystaniu różnych form oraz technik, w których czujemy się mocni (szpilkowanie, woskowanie, gipsowanie i wiele innych) mogliśmy pokazać gościom duży wachlarz propozycji świątecznych, które w większości mogły być wykorzystane w kwiaciarni. Prace, które zostały zaprezentowane można wykorzystać do aranżacji witryny i ekspozycji na zewnątrz kwiaciarni, lub wprowadzić do oferty sprzedażowej. Według mnie pokazaliśmy dość prac, by kwiaciarnia mogła zagospodarować całe tegoroczne święta!

46a

praca: Anna Sztraube

Pokaz również mi przyniósł wiele twórczych inspiracji, które wykorzystam w przygotowaniu oferty świątecznej w mojej kwiaciarni. Cieszy mnie to tym bardziej, że okres przedświąteczny w tym roku będzie dla mnie bardzo krótki ze względu na przygotowania do zbliżających się dużymi krokami egzaminów mistrzowskich.

Atmosfera przygotowań do pokazu jak i w trakcie samego pokazu była niesamowita mimo wielkiego stresu przed wyjściem na scenę. Niestety, nie czuję się jeszcze swobodnie w tej roli 😉 Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc należą się wszystkim asystentom, którzy z wielkim zaangażowaniem i wielkimi chęciami dzielnie nam pomagali żeby wszystko wyszło jak najlepiej 🙂

 

ab

Nauczyciele, uczniowie i absolwenci razem na scenie.

ad

Kwitnące Horyzonty w komplecie!

O autorze
Anna Sztraube

Anna Sztraube

Ania Sztraube mieszka we Wrocławiu, gdzie od 2005 roku prowadzi kwiaciarnię "Bławatek". W 2009 roku uzyskała Dyplom Florysty w szkole Małgorzaty Niskiej, a obecnie przygotowuje się do egzaminów mistrzowskich. Ania Sztraube na Facebooku.