Zakończenie roku zawsze oznacza dla nas, florystów, prace nad kompozycjami dla nauczycieli. Najpopularniejszą formą jest oczywiście bukiet, choć klienci poszukują też innych rozwiązań w zależności od panującej aktualnie mody. W tym roku w polskich kwiaciarniach pojawiło się na pewno wiele flowerboxów i leśnych słoików…

U nas, w Gretaflowers, zawsze dążymy do tego by klient miał wybór, ale też chcemy żeby nasza oferta różniła się od tego, co zaproponuje konkurencja czy dyskonty. Sięgamy więc po kwiaty polskie, sezonowe, te które w tym czasie są w pełnym rozkwicie i prezentują największe możliwości swojego gatunku 😉

Rośliny, które lubię najbardziej wykorzystywać do pięknych polskich bukietów to: lewkonie, lwie paszcze, piwonie. Często też sięgam po rośliny z naszego ogrodu, takie jak kwitnące żurawki, przywrotnik, szałwie, dzwonki i inne drobne kwitnące kwiaty. Wykonujemy z nich różnorodne bukiety i takie właśnie oferujemy  klientom.

Oprócz bukietów dużą popularnością cieszą się u nas również kwitnące rośliny doniczkowe proponowane w różnych poziomach cenowych. Są to często rośliny rabatowe lub balkonowe, które teraz pięknie kwitną. Takie jak: goździk brodaty, pelargonie angielską, dzwonek, celozje.

Zobaczcie trzy proponowane przeze mnie bukiety na zakończenie roku szkolnego. Podobają się Wam?

Bukiet na zakończenie roku, fot: Gretaflowers
Bukiet na zakończenie roku, fot: Gretaflowers
Bukiet na zakończenie roku, fot: Gretaflowers
O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.