Warsztaty bożonarodzeniowe w Galerii Kwiatów Zuza

08/12/2014

Przygotowanie świątecznej oferty w kwiaciarni to doskonała okazja by zaskoczyć klientów nowymi, świeżymi pomysłami. Niestety nie zawsze przychodzi to tak łatwo, jakby się chciało. Poszukując inspiracji można sięgnąć do różnych podręcznych źródeł, ale może jest to też dobry moment żeby poszukać nowych rozwiązań na warsztatach florystycznych. Również pasjonaci florystyki mogą w tym okresie korzystać z wielu warsztatów o tematyce świątecznej. Miałam ostatnio przyjemność gościć takie osoby w Galerii Kwiatów Zuza w Lesznie, gdzie wspólnie z Katarzyną Klubą i Aliną Przybylską przeprowadziłyśmy warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej. Na zdjęciach możecie obejrzeć efekty naszej pracy.

[imagebrowser id=123]

Podczas spotkania pracowaliśmy z różnorodnym materiałem florystycznym. W efekcie powstały choinki w różnych odsłonach oraz klasyczna forma wianka w nowoczesnym wydaniu. Prace, jak widać na zdjęciach, były bardzo indywidualne, co jest wynikiem odmiennych osobowości i wrażliwości ich autorek.

Uczestniczki miały okazję przetestować ciekawe rozwiązania techniczne, które otworzyły przed nimi nowe horyzonty florystycznych poszukiwań. Myślę, że zainspirowane naszymi pomysłami będą teraz już na własną rękę znajdywały nowe możliwości i zastosowania, również wśród rzeczy towarzyszących im w życiu codziennym. Często drzemie w nich niewykorzystany we florystyce potencjał… Warto o tym pamiętać, poszukując świątecznych innowacji!

autor: Katarzyna Cepa

 

31

O autorze
Katarzyna Cepa

Katarzyna Cepa

Mistrz florystyki, w branży od kilkunastu lat. Właścicielka Galerii Kwiatów Zuza w Lesznie. Aktualnie wykładowca PSF. Osoba, którą można opisać w trzech słowach: optymizm, uśmiech, precyzja. Wrażliwa na piękno ją otaczające. Kolor to jej florystyczna domena.