Dotychczas warsztaty ślubne prowadziliśmy w klasyczny sposób, w jakimś wyznaczonym miejscu i czasie. Jest to  oczywiście cudowna formuła do nauki małych i średnich form, omawianie trendów jak i spore eksperymentowanie.  Jednak jest coś takiego jak “Ślubne warsztaty live”. W zeszłym roku odbyły się takie warsztaty w 6 miejscach. Uważam też ten czas za bardzo udany i owocny. Co one nam dają? Czym tak naprawdę są?
 

Warsztaty Ślubne Florystyczne 07

 
Uważam że jest to formuła która ma same plusy.

Najważniejsze zalety to:

 • doświadczenie dla kursantów – biorąc udział w takich warsztatach uczą się na “żywo”, nie ma miejsca na pomyłki, czy niedociągnięcia. Często praca pod presją działa niesamowicie motywująco. Rozwija i dostarcza nowych wyzwań. Osoby biorące udział w takich warsztatach widzą od razu efekty swojej pracy. Warsztat jest jednocześnie przygotowaniem całej oprawy kwiatowej dla pary młodej i tu wkraczamy w kolejną zaletę warsztatów live
 •  

 • wyjątkowe dekoracje dla pary młodej – kursanci się uczą, a młodzi mają przygotowaną całą oprawę. Kwiatowe dekoracje przygotowane na najwyższym poziomie cieszą oczy weselnych gości, a kursanci zdobywają jakże potrzebną im wiedzę praktyczną. Para młoda wprawdzie podejmuje spore ryzyko oddając się w Moje ręce.
 •  

 • wielka przygoda – praca pod presją czasu, ale jak wielka satysfakcja kiedy widzimy od razu, że nasza nauka komuś sprawiła radość. Zwyczajne warsztaty nie gwarantują nam “publiczności” . Nikt poza wykładowcą nie widzi naszych prac, nikt ich nie podziwia. Na “ślubach live” mamy efekt natychmiastowy. Co może być większą nagrodą za nasz trud niż zachwyt pary młodej i ich gości?

 

Warsztaty Ślubne Florystyczne 07
 

 • praca “no limit” – nie ma wyznaczonych, sztywnych ram godzinowych. Warsztaty trwają tyle ile czasu jest potrzebne na perfekcyjne przygotowanie wszystkich aranżacji, ale jednocześnie jest tzw. “deadline”. Wiadomo, że możemy pracować tyle godzin ile uważamy za potrzebne na przygotowanie całej oprawy, ale jednak jest świadomość, że wszystko musi być gotowe na dzień ślubu.
 •  

 • spektakularne i niestandardowe aranżacje – para młoda płaci określoną kwotę, a to osoba prowadząca szkolenie decyduje o tym jak są one rozdysponowane. Można w tym momencie puścić wodze fantazji i przygotować dekoracje inne niż zwykle, nieszablonowe. Kursanci nauczą się robić coś zupełnie innego, a para młoda na tym korzysta. Dostają dekoracje oryginalne, nie pochodzące ze stron katalogowych. Mogą się poszczycić tym, że nie dostają standardowych bukietów.  Zobaczcie Ślub Karoliny i Michała – warsztaty LIVE
 •  

 • zdjęcia – młodzi standardowo mają na swojej uroczystości fotografa. Wiadomo, że w tak ważnym dla siebie dniu, nie mają ani głowy ani czasu na przyglądanie się kwiatom. Dlatego też my mamy swojego fotografa, który jest do naszej dyspozycji, który robi zdjęcia naszym dekoracjom, naszej grupie i dokumentuje backstage. Zdjęcia te są następnie udostępniane kursantom w chmurze. Możecie zobaczyć taką relację tutaj: Warsztaty LIVE backstage oraz tutaj: Backstage LIVE 10-12.08.2017

 

Warsztaty Ślubne Florystyczne 07

 

 • zarządzanie zespołem, nawiązywanie znajomości – tego rodzaju warsztat to również nauka dla osób kierujących zespołem. To okazja do rozwijania swoich zdolności przywódczych, nauka rozdzielania zadań wśród uczestników kursu, tak, by wszystko przebiegało bez większych zakłóceń. Wiadomo, że w takich kursach uczestniczą przeważnie osoby mające już pojęcie o florystyce. To wiąże się z tym, że mamy niebanalną okazje nawiązać znajomości z innymi florystami i uczyć się od siebie nawzajem.
 •  

 • realne zlecenie – nie jest to “suche” szkolenie. To połączenie nauki i pracy w jednym. Podczas warsztatów uczymy i wykonujemy zlecenie dla klienta. Wszyscy są zadowolenie i nikt nic nie traci. Nie ma nawet strat w roślinach, gdyż wszystkie są wykorzystane na dekoracje.
 •  

 • organizator– zazwyczaj warsztaty live odbywają się na jednym z naszych zleceń, ale partnerem i współorganizatorem takich warsztatów może być każdy z Was. Wówczas ze zwykłego zlecenia robi się spektakularne wydarzenie, które pozwala pokazać się na Waszym lokalnym rynku.

 
 
Czym zatem są “ślubne warsztaty live” i co nam dają? Myślę, że po tym tekście wszystko jest już jasne i nikt nie będzie miał wątpliwości, że takie zajęcia to same plusy dla wszystkich zainteresowanych.  Więc jeśli macie ochotę zaprasza do współpracy. Terminów już niewiele w tym roku.

Najbliższe warsztaty Live:
“Ślub LIVE”  szklarnia w Krotoszynie – Warsztaty dla zaawansowanych

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.