Wolontariusze to grupa osób, która będzie pomagała przy organizacji Florystycznych Mistrzostw Europy Europa Cup 2022 w Katowicach.
Tak wielkie wydarzenie wymaga przygotowania i pracy wielu ludzi, dlatego Stowarzyszenie Florystów Polskich jako główny organizator mistrzostw ogłosiło nabór dla osób chętnych do pomocy przy Europa Cup2022. W formularzu zgłoszeniowym deklarowały one m.in. swoją dyspozycyjność a także stopień znajomości j. angielskiego lub innych języków obcych. Ułatwiło to tworzenie grafiku zadań dla wolontariuszy. W krótkiej informacji zgłoszeniowej opisywane również było florystyczne doświadczenie. Zgłosiły się osoby z różnym bagażem umiejętności i doświadczenia. Są osoby stawiające pierwsze kroki we florystyce po ukończeniu szkoły florystycznej ale też i takie, które od lat działają w branży kwiatowej pracując w kwiaciarniach lub prowadząc pracownie florystyczne.

Jakie są zadania wolontariuszy Mistrzostw Florystycznych Europy?

Do zadań przewidzianych dla wolontariuszy, które rozpoczną się już 23.08, należeć będą między innymi: asystowanie mistrzom florystyki w przygotowaniach do pokazów, pomoc koordynatorom odpowiedzialnym za dekoracje na wystawę kwiatową “Cztery strony świata”, pomoc przy powstawaniu sukni kwiatowych, tworzenie bukietów i flowerboxów na podziękowania a także na aukcję charytatywną, która będzie miała miejsce w niedzielę 28.08 (aukcja na Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo). Wolontariusze asystować będą przy tworzeniu dekoracji na galę finałową, przy organizacji seminariów tematycznych, przy punkcie informacyjnym, ale też na koniec pomagać będą przy sprzątaniu i demontażu dekoracji po mistrzostwach.

Wolontariat na Europa Cup 2022 – jakie korzyści są dla wolontariuszy?

Wolontariusze otrzymają ubezpieczenie na czas pomocy przy mistrzostwach, dwa posiłki dziennie oraz wodę, a także wejściówkę na Dzień branżowy i wszystkie aktywności programowe tego dnia. Oznacza to możliwość oglądania 3 konkurencji mistrzostw, 4 pokazów florystycznych w tym głównego pokazu prowadzonego przez Klausa Wagenera, możliwość wejścia na seminaria tematyczne czy Wystawę Cztery strony świata.

Wartością dodaną jest oczywiście nabywanie kolejnych doświadczeń, obserwowanie zawodników podczas konkurencji, mistrzów przy pracy i asystowanie im, nawiązywanie nowych znajomości florystycznych czy czerpanie inspiracji z powstających kwiatowych arcydzieł.

Poszczególne aktywności florystyczne będą miały swoich koordynatorów, którzy będą odpowiedzialni bezpośrednio za wolontariuszy i realizację zadań, a nad całością działań wolontariuszy będę mieć zaszczyt osobiście sprawować pieczę. Do zobaczenia w Katowicach!

Zbigniew Dziwulski

Kwiaciarnia Grasz w zielone?
ul. Narutowicza 43, 20-016 Lublin
tel. 509 282 676
email: kwiaciarnia.graszwzielone@wp.pl
www.kwiaciarnia-graszwzielone.pl
fb -Kwiaciarnia Grasz w zielone?
instagram- kwiaciarniagraszwzielone

O autorze

Zbigniew Dziwulski

Mistrz florystyki z Lublina. Prowadzi Kwiaciarnię Grasz w zielone? Nauczyciel florystyki w Szkole Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Członek Stowarzyszenia Florystów Polskich. Uczestnik licznych pokazów, szkoleń, warsztatów. Autor wielu instalacji florystycznych promujących kwiaty i kulturę otaczania się nimi w przestrzeni publicznej. Florysta Roku 2021.