Hoogstraten w warzywach i kwiatach

30/09/2017 0

W trzeci weekend września centrum belgijskiej miejscowości Hoogstraten przekształciło się w wystawę plenerową ze wspaniałymi kompozycjami z kwiatów, warzyw i owoców. Zespół florystów z międzynarodową sławą wraz z pomocnikami i wolontariuszami stworzył fantazyjną oprawę ulic i placów miasteczka zachęcając tym samym dziesiątki tysięcy turystów do odwiedzenia tego miejsca. Wielu z nich przybyło do Hoogstraten nie po raz pierwszy, gdyż jest to impreza cykliczna, która odbywa się od wielu lat za każdym razem przyciągając mnóstwo odwiedzających.

Hoogstraten, fot. Piet Van Kampen

fot. Piet Van Kampen

Po raz szósty z rzędu głównym florystą tworzącym wystawę był Tom De Houwer, belgijski mistrz florystyki. Sześć lat temu, gdy po raz pierwszy wziął udział w tym wydarzeniu, stworzył aż 40 prac florystycznych na potrzeby wystawy. Z czasem dołączyła do niego Tania Huyghe oraz Stijn Simaeys, by jako zespół zrealizować kolejne dwie edycje. Niestety, w zeszłym roku w trakcie przygotowań do kolejnej wystawy, nagła śmierć Stijna przerwała współpracę florystów. Projekty Stijna zostały wtedy zrealizowane przez jego kolegę i florystę, Jana De Ridder, który w ten sposób dołączył do zespołu Toma i Tani. W tym roku, w nowym składzie, zespół stworzył po raz kolejny zestaw kilkudziesięciu fantazyjnych i oryginalnych prac florystycznych, które na kilka dni całkowicie zmieniły oblicze miasta Hoogstraten.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Autorem zdjęć jest Piet Van Kampen.

O autorze
Red

Red

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz