3 sposoby na kwiaty dla Mamy

25/05/2011

Dzień Matki to jeden z tych niewielu dni w roku, kiedy statystyczny Polak przypomina sobie o potrzebie obdarowywania kwiatami najbliższych. Brak dobrych nawyków kupowania kwiatów, rzuca go jak statek na wezbrane morze. Dzisiaj kwiaty można przecież kupić praktyczne wszędzie.

Pierwszym sposobem jest sięgnięcie do netu i poszukanie najbliższego punktu z kwiatami. Tam znajdujemy bezmiar ofert. Zachęcają sieci kwiatowe, wypozycjonowane kwiaciarnie i dostawcy kwiatów bez marek. Zanim zrealizuje swój zamiar poszukania kwiaciarni w swoim mieście, sięga po ofertę np. www.groupon.pl czy www.citeam.pl
Tam same atrakcje. Można zaoszczędzić nawet … w zależności od oferenta i wysłać kwiaty kochanej mamie przez sieć.
Poniżej kilka z takich ofert. Co ciekawe wśród oferentów jest również bank!

http://www.groupon.pl/ofe…w-krakow/374578
http://www.groupon.pl/ofe…ialystok/406546
http://www.groupon.pl/ofe…a-online/403540
http://www.groupon.pl/ofe…n-online/394759
http://citeam.pl/oferty/c…jekwiaty-dot-pl

Drugim sposobem, dla tych co sporo jeżdżą jest zakup kwiatów w np. całodobowej sieci Tesco czy na jednej ze stacji benzynowych. Są to tzw. „szybkie kwiaty”, kupione przy okazji zakupu paliwa czy papierosów. Nie trzeba się długo zastanawiać i towar od ręki.  Zobaczcie jedną z takich chłodni przeznaczonych do sprzedaży kwiatów.

Trzeci sposób, to ten tradycyjny. Kwiaciarnia jest tutaj nie zastąpiona. Nie zawsze jest to ta najbliższa, naszego miejsca zamieszkania kwiaciarnia. Ważna jest tutaj np.możliwość zaparkowania autem przed, bo przecież ciągle się spieszymy. Często przejeżdżając przez miasto skusi nas piękna wystawa przed kwiaciarnią. Myślę, że decyduje przypadek.

Jak widać z powyższej wyliczanki kwiaty dla mamy są sporym wyzwaniem.
Może warto częściej obdarowywać kwiatami najbliższych? Uczyć się dobrych nawyków?

Korzystając z okazji chce złożyć życzenia dla wszystkich Mam.

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...