Temat „boho” jest wciąż modny. Cały czas młodzi decydują się na dekoracje ślubne tego typu. Wcale nas to nie dziwi. Ten styl to romantyzm, wolność i łamanie wszelkich konwenansów. Tworzy poczucie wolności i pozwala na oderwanie się od nudnych klasycznych poukładanych bukietów. Są to kompozycje luźne, dla osób ceniących swobodę. Boho daje całą paletę możliwości i stylizacji. I choć nie jest on wcale taki łatwy jakby mogło się wydawać, to jego wielkim plusem jest to, że daje ujście naszej kreatywności dzięki możliwości świadomego komponowania pozornie niepasujących do siebie elementów. To daje ogromne pole do popisu dla inwencji twórczej florysty.

Dekoracje ślubne, które wykonaliśmy podczas naszych warsztatów „Ekspert dekoracji ślubnych” były między innymi w stylu, o który mowa. Zestawienie bardzo ciepłych barw z delikatnym różem, w który wplotłyśmy hortensje w intensywnym bordowym kolorze. Wszystko to spowodowało duży kontrast zarówno kolorystyczny, jak i pokrojowy. W pracy zostały użyte bardzo modne pampasy, które dzięki temu, że są suszone dają nam możliwość ich wielokrotnego wykorzystania. Łączenie suszonych roślin z żywymi jest w tej chwili mocnym trendem często wykorzystywanym w dekoracjach ślubnych.

Wraz z naszymi kursantkami stworzyłyśmy dekoracje, w których użyłyśmy głównie róże angielskie, hortensje, lewkonie i gerbery, które wcale nie są typowymi kwiatami na śluby, a mimo wszystko doskonale się tu wkomponowały.

Druga realizacja wykonana podczas warsztatów wykorzystała mocno trend “eko”. Do wykonania tych dekoracji ślubnych nie wykorzystałyśmy znanych wszystkim technik gąbkowych, ale alternatywne sposoby umieszczania roślin np. na kole stawianym za parą młodą. Tutaj w przeciwieństwie do pierwszej kompozycji, wykorzystałyśmy mocno kontrastujące, intensywne kolory kwiatów. Tego typu dekoracje ślubne dają nam możliwość wykorzystania roślin z każdej pory roku. W naszej realizacji powstała bramka wstawiana za parę młodą, dekoracje w naczyniach na stół i oczywiście bukiet ślubny wraz z dodatkami typu: butonierka, czy dekoracyjna szkatułka na obrączki. Kwiaty, które występują w tych dekoracjach to głównie różne kolory i odmiany róż, dalie, anturium i jaskry.

Takie zestawienie intensywnych kolorów pozwala nam na dobór i wykorzystanie równie mocno kontrastujących dodatków, takich jak widać na poniższych zdjęciach.

Jako szkoła florystyczna, zapraszamy serdecznie na kolejną edycję warsztatów „Ekspert dekoracji ślubnych”, która startuje już we wrześniu. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na FB. Te zajęcia cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem. Nauczycie się tworzenia podobnych jak te pokazane na zdjęciach, dekoracji ślubnych.