Bukiet ślubny z sukulentami

02/01/2015

[imagebrowser id=127]

Materiał:
1. Calocephalus Brownie
2. Echeveria
3. Senecio cineraria
4. Antirrhinum majus
5. Eryngium planum
6. taśma florystyczna
7. drut florystyczny
8. Miscanthus sacchariflorus
9. Ornithogalum arabicum
10. Eucaliptus cinerea
11. Brunia albiflora
12. Sedum reflexum

 

bukiet-szary

 

B. Dobrze napojone rośliny przycinamy do odpowiedniej długości tak by wygodnie się układało. Następnie każdą przyciętą roślinę drutujemy drutem odpowiedniej grubości (ja użyłam grubości od 0,5 do 1,2 ). By rośliny łatwiej się układały i by zapewnić dłuższą trwałość, miejsca cięcia tamujemy wszystkie zadrutowane elementy. Niektóre kwiaty pozostawiamy z łodygami tzn te które możemy jak Ornitogalum, Antirrhinum i Eukaliptus.

C. Tak przygotowany materiał zaczynamy układać, począwszy od punktu centralnego (Escheveria ) dokładamy do niej poszczególne elementy roślinne. Patrzymy na rozmieszczenie i pokroje, zwłaszcza że mamy do czynienia z różnymi i duży problem może sprawiać Sedum. Po ułożeniu wszystkiego wiążemy elementy u nasady bukietu, następnie wycinamy zbyt długie druty, i ponownie wiążemy, kilka centymetrów niżej. Owijamy taśmą florystyczną rączkę na takiej długości na jakiej ma być wstążka.
Owijamy rączkę taśmą florystyczną.

Prezentowany pomysł możecie zobaczyć także w najnowszym numerze NDIO Flora. Szukajcie tego czasopisma od 2 stycznia 2015 roku w kioskach i EMPIK-ach.

foto: Przemysław Tomczyk
O autorze
Katarzyna Greta Szymkowiak

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.