Boho to ostatnio bardzo modne słowo w ślubach. Co to w ogóle jest i skąd pochodzi?

Styl boho to romantyzm, wolność i łamanie wszelkich konwenansów. Pochodzi od bohemy cygańskiej, a co za tym idzie bohemy artystycznej i hippisowskiego umiłowania wolności i braku konwenansów. Styl bohemy tworzy poczucie wolności i pozwala na oderwanie się od nudnych klasycznych poukładanych bukietów. Są  to bukiety luźne, dla osób ceniących swobodę. Boho daje całą paletę możliwości i stylizacji. Oznacza też
ogromny, i to będę podkreślać, szacunek do pokrojów i kształtów roślin. Bukiet boho podkreśla ich naturalne ruchy – całość ma żyć, tańczyć, uśmiechać się, pachnieć.

 
bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

 

Jakie rośliny najlepiej dobierać do bukietów Boho?

Warto korzystać z roślin występujących naturalnie w naszym otoczeniu. Przede wszystkim styl ten wymaga dużej ilości różnorodnej zieleni. Wymaga też różnorodności pokrojów roślin zielonych i kwiatów. Charakterystyczne są tu niecodzienne połączenia oraz duże, wręcz ogromne różnice wysokości roślin, dające kontrast i luz.

Czy można to zamknąć w jakieś ramki (dla tych którzy muszą mieć je podane)?
W swoich zamówieniach wyodrębniłam trzy typy bukietów boho:

  • okrągły mocno rozluźniony
  • horyzontalny
  • pęczek kwiatowy mocno rozluźniony

Chętnie bym widziała naręcze i kaskadę, ale to już formy rzadziej zamawiane przez panny młode.

Bukiety boho łączą nowoczesność z tradycją w nieprzewidywalny sposób. Pozwalają na wyrażenie siebie, nie narzucają sztywnych reguł. Główne cechy tego stylu to nonszalancja i naturalność. I choć nie jest on wcale taki łatwy jakby mogło się wydawać, to jego wielkim plusem jest to, że daje ujście naszej kreatywności – świadome komponowanie pozornie niepasujących do siebie elementów daje ogromne pole do popisu dla inwencji twórczej florysty.
 

bukiet w stylu boho

bukiet w stylu boho

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.