Każda okazja do świętowania jest dobra. Dzień florysty jest także doskonałą okazją, aby pokazać się, zaprezentować swoją ofertę handlową, zaprosić klientów na kawę do kwiaciarni czy wreszcie zrobić coś tylko dla siebie.

Dzień Florysty

Jestem bardzo ciekawy ilu z Was skorzystało z możliwości autopromocji podczas Dnia Florysty? Kiedy na kwiatowym rynku jest jak jest, a w kwiaciarniach ruch jest „tylko tylko”, zróbmy coś dla swojego kwiatowego biznesu. Pokażmy, że zawód florysty, pomimo urzędowej kwalifikacji należy do zawodów artystycznych. Niech nasza kreatywność i niekończąca się radosna twórczość będą okazją do tej aktywności.

Ręka do góry, kto z Was skorzystał z tej dodatkowej okazji i wymienił dekoracje na swojej witrynie sklepowej? Kto z Was zorganizował warsztaty dla najmłodszych gości Waszej kwiaciarni? Kto zaprosił swoich klientów – np. tych z listy mailingowej na mini pokaz przy kawie i ciastku? Kto z Was zrobił planszę z okazji Dnia Florysty i umieścił ją na drzwiach wejściowych z informacją o np. mini-prezencie dla każdego kupującego w tym dniu? Czy wreszcie, kto z Was pojechał na warsztaty by uczyć się, a jednocześnie zrobić sobie w ten sposób wolne?

Dzień florysty

Ktoś powie: nie zrobiłem nic z tych rzeczy…
To szkoda, bo to była świetna okazja do wyróżnienia się w tłumie!
W czasach globalnej konkurencji, ścigania się ceną taki „wyróżnik” może tylko pomóc. Supermarkety nie przepuszczą żadnej florystycznej okazji, aby zwiększyć na swoich półkach ilość kwiatów ciętych i nie tylko. Święta – tradycyjnie mocne dla branży kwiatowej – zostają natychmiast wykorzystywane przez nie w akcjach gazetkowych czy reklamach bilbordowych. Uczmy się tych zachowań od naszej konkurencji, bo inaczej zostanie nam tylko zgrzytanie zębami i nieustanne narzekanie.

Dzień florysty

Każde święto to także czas na podsumowanie i refleksję. Warto sobie wtedy zadać pytanie w jakim miejscu dzisiaj jestem ze swoim biznesem, jak widzę realizację nakreślonych przez siebie celów, jak mój biznes wygląda na tle konkurencji czy wreszcie na koniec – jak będzie on wyglądał za kolejne 5, 10, 20 lat. Moim zdaniem, aby odnieść zawodowy sukces, trzeba koniecznie kochać to co się robi. Czy Wy, nie robiąc nic „ekstra” w dniu 27 kwietnia, naprawdę kochacie to co robicie?

Zobaczcie największe w Polsce warsztaty z okazji Dnia Florysty 2017, zorganizowane przez Hurtownię Kwiatów Róża w Katowicach:

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Grażyna Zieniuk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grażyna Zieniuk
Użytkownik

Sorry za błędy ?. Kołysze w tym pociągu . Jadę odpocząć ☺. Miłej majówki ! ☺

Grażyna Zieniuk
Użytkownik

Ja mogę w skrócie opowiedzieć o naszej spontanicznej akcji. Szybki plakat , szybki pomysł ! No i ? ? Myślę , ze kilka osób ( klientów ) z pewnością zapamięta naszą akcję . A kilka osób, to kółka następnych osób itd. Razem z moją Oksaną przygotowaliśmy catering , czyli ciastka , kawa . Przygotowalysmy też losy , każdy pełen . Do wylosowania były tulipany , lub kubeczki , laleczki , perły wodne , słoniki i inne. Dla dzieci byly tez balony .Nie było tłumów , ale kazda zadowolona i zarazem zaskoczona osoba , to wiekie aadowolenie dla nas !.Pisze o… Czytaj więcej »