Egzaminy w świątecznym klimacie

18/12/2013

[imagebrowser id=44]

Po raz pierwszy w Polsce egzaminy mistrzowskie w świątecznym charakterze. Ciekawa, klimatyczna wystawa dyplomowa absolwentek Klasy Mistrzowskiej Kwitnących Horyzontów już za nami… A zacne grono mistrzów florystyki powiększyło się o kolejne osoby: Małgorzatę Korzanowską, Kamilę Sichma i Agnieszkę Zakrzewską.

Mistrzynie zaprezentowały swoje umiejętności aż w pięciu pracach, a sam egzamin trwał trzy dni. Wszystkie tematy prezentowanych prac nawiązują do czasu świątecznego. Są to: wcześniej przygotowana choinka, bukiet na konstrukcji, bukiet lub ozdoba ślubna wraz z biżuterią, wieniec adwentowy i duża forma pt. „Mój kwitnący punkt widzenia”.

Po dwóch dniach egzaminu praktycznego, słuchaczki przystąpiły trzeciego dnia do egzaminu teoretycznego w Izbie Rzemieślniczej. Ukończyły szkołę z dyplomem szkolnym, przed komisją sędziowską Florint i dyplomem państwowym z Izby Rzemieślniczej. Przedstawiamy kilka zdjęć prac, pozostałe będzie można wkrótce obejrzeć na stronach www.kwitnacehoryzonty.pl i www.facebook.com/kwitnacehoryzonty.

Kwitnace-horyzonty01praca: Agnieszka Zakrzeska, foto: Joanna Przywara

Z dumą i odrobiną smutku spoglądamy za siebie. Z dumą z postępów, rozwoju i poziomu prac mistrzyń florystyki , odrobiną smutku z nieuchronnego końca tak częstych i regularnych spotkań, wspólnych dyskusji, rozważań, analiz… no i obiadów, podwieczorków, porannej kawy…! Spotkamy się pewnie niebawem, ale już zupełnie inaczej.
Tym samym, dziewczyny, gratulujemy
I powodzenia!

Monika Bębenek
Magdalena Birula –Białynicka

Dziękujemy bardzo partnerowi szkoły, firmie VICTORIA za wsparcie materiałowe egzaminów.

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...