FloraFirenze

04/07/2015

W życiu różnie się dzieje, młodzi jeżdżą na prestiżowe, międzynarodowe imprezy. A my mamy niezwykłą satysfakcję gdy możemy im to umożliwić.

Aleksandra Fronc – absolwentka szkoły i laureatka stypendium „Prestige’owy Grant-Kwitnąca Edukacja” reprezentowała Kwitnące Horyzonty na plenerze land art, towarzyszącym wielkim targom florystyczno-ogrodniczym FloraFirenze we Florencji. Pracowała tam w łączonym polsko-norweskim zespole, wraz z norweską mistrzynią juniorów we florystyce Eilin Katariną Melkersen. Tak opisuje swój udział w evencie:

„Brałam udział w plenerze sztuki ziemi – Land ART odbywającym się w ramach wielkiego festiwalu, wystawy kwiatów Flora Fireze we Florencji. 8 międzynarodowych ekip, w tym: Włochy, Szwajcaria, Holandia, Litwa, Hiszpania, Norwegia, Włochy, Rosja pracowało nad swoimi projektami w Parco della Cascine. Nad twórcami czuwał Peter Hess – wspaniały nauczyciel, mistrz florystyki i autorytet w dziedzinie landartu. Przez tydzień miałam okazję współpracować w duecie z Norweżką Eilin Katarine Melkersen. Co było wartościowym doświadczeniem: wspólne omawianie projektu i podejmowanie twórczych decyzji, szukanie wspólnych rozwiązań – twórcza konfrontacja. Mam nadzieję, że to dopiero początek przygody w świecie landartu.”

Udział w takim spotkaniu jest zawsze okazją do nawiązania kontaktów artystycznych i przyjacielskich, nabrania pewności siebie i poszerzenia horyzontów. A dla nas to możliwość promowania i wspierania naszych absolwentów i umożliwiania im dalszego artystycznego rozwoju.

foto Aleksandra Fronc (8)

foto Aleksandra Fronc (4)

foto Aleksandra Fronc (5)

foto Aleksandra Fronc (7)

foto Aleksandra Fronc (3)

foto: Aleksandra Fronc

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...