Florystyka w Wilanowie

30/09/2015

Miałem okazję widzieć sporo wystaw i prezentacji zrobionych przez florystów. Lubię oglądać te prace i zawsze udaje mi się coś nowego zobaczyć. Tak też było i tym razem, florystyka pokazana w Wilanowie inspirowała, ale… zacznijmy od początku.

[imagebrowser id=180]

Brzydkie sobotnie przedpołudnie, deszcz i błoto po drodze do wilanowskiego pałacu nie zniechęciły mnie do zobaczenia mieszczącej się tam wystawy egzaminacyjnej. 14 dyplomowanych już Florystek ze Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie zaprezentowało w pałacowej Oranżerii swoje prace, które można było oglądać przez cały miniony weekend. Wcześniej, 25 września, przed szanownym Jury odbył się egzamin.

Jak się okazało nie tylko ja wybrałem się zobaczyć tę wystawę. Już na alejce prowadzącej do pałacu w Wilanowie spotkałem znajome twarze. Miło spotkać ludzi z kwiatowej branży i chwilkę pogawędzić. Jak się później dowiedziałem wystawę odwiedziło ponad 2 000 osób, a sądzę, że gdyby nie kiepska pogoda byłoby ich znacznie więcej.

 

IV miejsce w kat. "Wieniec", fragment pracy Ewy Świerczak

IV miejsce w kat. „Wieniec”, fragment pracy Ewy Świerczak

 

W Oranżerii zobaczyłem sporo prac. Jak zwykle szukałem perełek i nie zawiodłem się. Były ciekawe pomysły i dobre wykonanie. Należy pamiętać, że wystawa była dziełem świeżo upieczonych Florystów. Miałem też okazję spotkać się z dyżurującymi uczestnikami wystawy. Jak się okazało rozmawiałem z autorką jednej z prac, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat tejże pracy nie wiedząc, że to jest właśnie jej praca . Serdecznie zatem pozdrawiam panią Marzenę Kosiarską, bo o niej mowa. Mam nadzieję, że spodobała się Pani moja bezpośredniość.

Izabela-Mikoda-wieniec-2miejsce

II miejsce w kat. „Wieniec”, praca: Izabela Mikoda

 

Zapytacie o moje spostrzeżenia? Mogę powiedzieć, że dostrzegam ogromna potrzebę pokazywania florystyki w miejscach ogólnodostępnych. Słyszałem komentarze gości i miłośników kwiatów odwiedzających Pałac w Wilanowie. Niemal każdy był zachwycony, a niektórzy pytali kiedy będzie następna taka wystawa. Jak widać, uczestniczki egzaminu już na starcie swojej nowej drogi zawodowej zrobiły świetną robotę dla całej branży.

A prace? No cóż – to musicie już ocenić sami. Zapraszam do oglądania zdjęć i serdecznie gratuluję wszystkim jej uczestniczkom. Powodzenia!

 

 

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...