Do Świąt Bożego Narodzenia zostało nam zaledwie kilka dni, nie mogłam więc nie przygotować dla Was jakiejś świątecznej inspiracji! Jest to bukiet, a żeby było troszkę ciekawiej przygotowałam go w dwóch formach: jeszcze jesiennej i już gwiazdkowej.

 

bukiet-gwiazdkowy

 

Do wcześniej przygotowanej kryzy dobrałam kwiaty i dodatki widoczne na zdjęciach. Kryza to nasz sposób na zimowe bukiety zwarte i łatwe do zapakowania w papier, który chroni rośliny przed zimnem i mrozem. Samo ułożenie to naprawdę chwila.

Jak widać niewiele trzeba, by zmienić oddziaływanie bukietu: wystarczy gwiazda betlejemska i kilka bombek.

O czym należy pamiętać:

  • Zadrutować i zataśmować elementy ozdobne (zwane gadżetami)
  • Końcówkę łodygi gwiazdy betlejemskiej po odcięciu z doniczki trzeba zanurzyć w ciepłej wodzie na 15 minut lub ewentualnie podpalić zapalniczką.

Jeśli ktoś z Was ma wątpliwości co do trwałości kwiatów, to gwarantuję 2 tygodnie! A jeśli obawiacie się o wpływ soku mlecznego poinsecji, to jest taki magiczny środek (chlorowe tabletki), który neutralizuje wpływ toksyn na inne rośliny.

Miłej zabawy!

 

bukiet-gwiazdkowy-1

bukiet-gwiazdkowy-2

bukiet-gwiazdkowy-3

bukiet-gwiazdkowy-4

bukiet-gwiazdkowy-5

bukiet-gwiazdkowy-7

bukiet-gwiazdkowy-8

bukiet-gwiazdkowy-9

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.