Do Świąt Bożego Narodzenia zostało nam zaledwie kilka dni, nie mogłam więc nie przygotować dla Was jakiejś świątecznej inspiracji! Jest to bukiet, a żeby było troszkę ciekawiej przygotowałam go w dwóch formach: jeszcze jesiennej i już gwiazdkowej.

 

bukiet-gwiazdkowy

 

Do wcześniej przygotowanej kryzy dobrałam kwiaty i dodatki widoczne na zdjęciach. Kryza to nasz sposób na zimowe bukiety zwarte i łatwe do zapakowania w papier, który chroni rośliny przed zimnem i mrozem. Samo ułożenie to naprawdę chwila.

Jak widać niewiele trzeba, by zmienić oddziaływanie bukietu: wystarczy gwiazda betlejemska i kilka bombek.

O czym należy pamiętać:

  • Zadrutować i zataśmować elementy ozdobne (zwane gadżetami)
  • Końcówkę łodygi gwiazdy betlejemskiej po odcięciu z doniczki trzeba zanurzyć w ciepłej wodzie na 15 minut lub ewentualnie podpalić zapalniczką.

Jeśli ktoś z Was ma wątpliwości co do trwałości kwiatów, to gwarantuję 2 tygodnie! A jeśli obawiacie się o wpływ soku mlecznego poinsecji, to jest taki magiczny środek (chlorowe tabletki), który neutralizuje wpływ toksyn na inne rośliny.

Miłej zabawy!

 

bukiet-gwiazdkowy-1

bukiet-gwiazdkowy-2

bukiet-gwiazdkowy-3

bukiet-gwiazdkowy-4

bukiet-gwiazdkowy-5

bukiet-gwiazdkowy-7

bukiet-gwiazdkowy-8

bukiet-gwiazdkowy-9

O autorze

Katarzyna Greta Grondkowska

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działam na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Na swojej ścieżce rozwoju florystycznego czerpałam z doświadczeń i mądrości moich nauczycieli. Andreas Faber, Gregor Lersch, Robert Miłkowski, Mariola Miklaszewska, Doreen Sider to moi przewodnicy w drodze do miejsca, w którym aktualnie jestem. Gretaflowers Szkoła Florystyczna to nie tylko szkoła, nie tylko kursy, nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także spotkanie z człowiekiem, wymiana doświadczeń, dzielenie się rozwiązaniami.