Inauguracja akcji Floryści Dzieciom 2011

19/07/2011

 


Reklama

To był pierwszy słoneczny dzień po długiej, deszczowej przerwie w Warszawie. Wokół piękny kwitnący Ogród Botaniczny. Nasze stoły są naprzeciw rabaty różanej, w uroczym miejscu.

… krótko mówiąc akcja FLORYŚCI DZIECIOM 2011 oficjalnie zainaugurowana!

Zebrało się kilka ciekawych świata młodych twarzy, dla których każdy kwiat był inny. Miał inny kolor, zapach i kształt. Liście, pędy, owoce – wszystko było bardzo ciekawe. Na co dzień niedostrzegalne różnice, dziś stały się bardzo ważne.

Dla Dzieciaków to zapewne początek przygody z kwiatami, dla mnie możliwość wprowadzenia ich w czar i urok tej pracy, w oderwaniu od przyziemnej, codziennej otoczki. Takie doświadczenie jest wspaniałe i na długo zapada mi w pamięć. Wierzę zawsze, że u dzieciaków ziarnko florystyczne zakiełkuje , a w przyszłości zakwitnie!

Wokół mnie nie było osób, które nie kochają kwiatów: Tosia, Jula, Ola, Konrad, Adrian…kochają kwiaty. Może pokochają też układanie? To delikatne tworzywo, poszukiwanie , twórczość? Zwykłe, a może właśnie zupełnie niezwykłe pokazywanie piękna roślin?

Teraz pora na Was. Mamy całe wakacje, aby choć na jeden dzień w kwiaciarniach zrobiło się gwarno, głośno i twórczo. Abyśmy dobrze bawili się z naszymi okolicznymi dzieciakami, które wtedy pokazują nam swoją wrażliwość, inne spojrzenie. To możliwość wymiany dobrych myśli i mocnej energii. Wspaniały florystyczny klimat!

To już drugi raz, więc mamy większe doświadczenie, nowe pomysły i z pewnością niecierpliwie czekającą grupę młodych przyszłych florystów!

Pozdrawiam gorąco życząc powodzenia wszystkim uczestnikom akcji Floryści Dzieciom.

Monika Bębenek

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszym Albumie

O autorze

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...