Jesienny konkurs

26/10/2015

Jesień całkowicie opanowała otoczenie, co nawet mnie cieszy, bo jest to moim zdaniem najpiękniejsza z pór roku. Bogactwo barw i obfitość pięknego materiału roślinnego czyni ją bardzo wdzięcznym tematem florystycznych kompozycji. Jesień też kojarzy mi się, jako staremu handlowcowi, z ożywieniem w branży florystycznej. Jest to okres intensywnych przygotowań do Święta Zmarłych, po którym następują pierwsze przymiarki do stworzenia świątecznej oferty w kwiaciarni. Ale, drodzy Floryści, zanim przejdziecie płynnym ruchem od kompozycji nagrobnych do prac bożonarodzeniowych proponuję wam małą zabawę:

Na moim biurku od dłuższego czasu leżą trzy książeczki, takie oto jak na zdjęciach poniżej. Są to „nówki nie śmigane” jak mawia młodzież, a ja chętnie oddam je w dobre ręce 🙂 W środku znajdziecie 41 prac, a wśród nich: ozdoby na trumny, wieńce i aranżacje pogrzebowe, aranżacje kondolencyjne i tzw. dodatki. W związku z tym, że dysponuję trzema egzemplarzami, to trzeba jakimś sposobem zdecydować do kogo powędrują.

 

ks3

 

Proponuję zatem, aby chętne osoby podesłały na mojego maila zdjęcie swojej kompozycji jesiennej. Może to być też kompozycja nagrobna. Nadesłane zdjęcia opublikuję na Facebooku – trzy osoby, które zbiorą największą ilość lajków otrzymają ode mnie książeczkę.
Czekam na Wasze maile z pięknymi pracami 🙂

Kontakt: [email protected]

Mini regulamin:
1. Książkę i koszta wysyłki w Polsce pokrywam ja.
2. Na zdjęcia czekam do 05.11.2015.
3. Aby wziąć udział przyślij jedno ładne zdjęcie własnoręcznie wykonanej kompozycji jesiennej lub nagrobnej. Wysyłając zdjęcie zgadzasz się bym je opublikował.
4. Książeczki prześlę 3 osobom, które otrzymają najwięcej lajków pod swoja pracą.
5. Każdy może przysłać zdjęcie jednej pracy.

 
okladka

ks1

ks2

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...