Szkoła Florystyczna MCEF – Program Florysta Zjazd VI

Jak ten czas szybko leci, to już szósty zjazd Programu Florysta w MCEF. Zaangażowanie i postępy w nauce to tutaj norma, dlatego też na ten zjazd do Krakowa zawitała niezwykła postać. Wykładał w kilku niemieckich szkołach florystycznych, a ostatnio bardzo często w Korei Południowej, na Tajwanie, może niebawem w Chinach…

Andreas Faber – nauczyciel należący do Niemieckiego Stowarzyszenia Florystów – FDF, nasz przyjaciel, wspaniały wykładowca.

bukiet

Tym razem tematem przewodnim był kolor. To na ten aspekt kompozycji, bukietów zwracaliśmy szczególną uwagę. Andreas pomógł nam odnaleźć sens harmonii, tak ważnej w odbiorze nie tylko w florystyce. Nowoczesna metodologia doboru koloru, oparta na czterech zasadniczych kolorach, pomogła przyszłym florystom dobierać kwiaty według wcześniej omówionego schematu.

Zgłębianie wiedzy przebiegało w przyjaznej atmosferze, było wesoło, chociaż czasem trzeba było wytłumaczyć wykładowcy dlaczego właśnie tak dobierano kwiaty, były małe korekty, ale przecież to wszystko w imię profesjonalnej florystyki.

Agnieszka Stój
Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej

bukiet

bukiet

bukiet

bukiet

bukiet

bukiet

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >