Kwiaty to nieskończenie inspirujący temat. Podczas wizyty w zaprzyjaźnionej stajni przyszła mi myśl, żeby zrobić sesję z kwiatami. Oczywiście najpiękniejsze to te, które naturalnie wpisują się w polski pejzaż, czyli kwiaty polskie. Tak więc szybka myśl i pozyskane kwiaty z bio uprawy w Lubnowie nabrały kształtu bukietu i wianka. I tak zaczęła się odkrywcza zabawa.

wianek

Okazało się, że koń właścicielki, która zresztą pięknie pozowała do zdjęć, okazał się miłośnikiem kwiatów! Zaczął skubać rośliny w bukiecie, wyjątkowo mu smakowała driakiew, chaber i kwiaty w wianku. Czy wiecie, że konie lubią jeść kwiaty?! Przyznam, ja nie wiedziałam, dlatego z wielką ciekawością odkryłam, że konie wybierają takie rośliny, które mają zastosowanie fitoterapeutyczne i instynktownie po nie w przyrodzie sięgają. Konie zjadają liście, kwiaty i łodygi poszczególnych gatunków.

Kwiaty w bukiecie i wianku: driakiew, chaber, dalia, floxy, kosmos, werbena, przetacznik, monarda, wieczornik damski.

Zabawne było ustawianie konia do zdjęcia, kiedy on cały czas był zainteresowany skubaniem bukietu i wianka. Rośliny wpływają na zdrowie koni: krwawnik, babka lancetowata, rumianek, pokrzywa, skrzyp polny, mięta, owoc róży to zioła, które warto mieć na pastwisku, a o ich właściwościach możecie się dowiedzieć więcej z fachowej literatury.

Zachwycające jest jak natura przenika życie ludzi i zwierząt, od naturalnych potrzeb estetycznych po odżywcze. Letnie wędrówki po zaprzyjaźnionych farmach i stajniach przynoszą wiele radości, a możliwość odkrywania właśnie takich ciekawostek cieszy bardzo! Są wakacje, więc ruszajcie: odkrywajcie, inspirujcie się polskimi przepięknymi roślinami i spotykajcie ludzi pełnych pasji i oddania dla swoich zawodów. Polska to piękna ziemia, a na niej niezliczona ilość przepięknych roślin.


Tekst, bukiet i wianek : Pracownia florystyczna Zielona Chwila Agnieszka Galicka

Kwiaty do wianka i bukietu podarowała Monika Kopaczyńska Farma kwiatów w Lubnowie k/Wrocławia @kwiatyzlubnowa

Gościnna @Stajnia Pasja Zuzanna Szpruch udostępniła do sesji konia B-Lawenda.

Do zdjęć wizerunku udostępniła Zuzanna Szpruch.

O autorze

Agnieszka Galicka

Od roku 2009 jestem właścicielką Pracowni florystycznej Zielona Chwila we Wrocławiu. Dekoratorskie, florystyczne i edukacyjne przygotowanie do zawodu uwrażliwia mnie na spójne i estetyczne realizacje. Obsługuję florystycznie dekoracje eventów, konferencji, imprezy plenerowe i śluby. Prowadzę warsztaty dla dzieci, dla dorosłych i dla firm w zakresie integracji interpersonalnej. Pracownia jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Największą zawodową przygodą było podwykonawstwo Pracowni przy dekoracjach kwiatowych na Euro 2012 we Wrocławiu na Stadionie Miejskim, fajna życiowa przygoda! Jestem pogodna, mam poczucie humoru i lubię ludzi szczerych, uczciwych i prawych. Zapraszam na moje profile: Facebook.com/zielonachwila, instagram.com/zielonachwila_slub , instagram.com/galickaagnieszka_zielonachwila ,www.zielonachwila.pl Agnieszka Galicka