Dzień Mamy, Mamusi, Mamuni – kiedyś śliczne, kolorowe papierowe laurki – dzisiaj dodatkowo – wspaniałe kwiatowe dary wręczane przez dzieci swoim mamom prosto z kochającego serduszka. W Just in Nature od lat wspieramy dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym w przygotowaniu własnoręcznie wykonanych upominków przed Dniem Mamy.


Reklama

Co dziecko może nauczyć się podczas tworzenia kwiatowych prezentów dla Mamy?

Dzieci podczas naszych zajęć obcują z materiałami pochodzenia naturalnego, dlatego też mają okazję wykonać cudowne, wielobarwne, wiosenne nasadzenia (brudząc sobie przy tym rączki, co jest często dla dzieci nie lada „wyzwaniem”, gdyż niektóre z nich rzadko mają do tego sposobność). Poza tworzeniem wiosennych ogródków, dzieci próbują również swoich sił w komponowaniu bukietów w koszyczkach – o tak – mając do czynienia z najprawdziwszą gąbką florystyczną, co jest dla nich również ciekawym doświadczeniem. Przy tym poznają nazwy roślin, kwiatów, dowiadują się o ich pochodzeniu, kondycjonowaniu by piękne kompozycje kwiatowe jak najdłużej cieszyły oczy Mamy.

Budowanie pewności siebie poprzez twórczość.

Dzieci tworząc, komponując, brudząc rączki rozbudzają swoją wyobraźnię, pokonują swoje słabości, nabierają pewności siebie, wiary w to, że potrafią samodzielnie, z niewielką pomocą stworzyć coś pięknego, kwiatowego co będzie wynagrodzone przez mamę przytuleniem, buziakiem, bliskością jakiej dziecko potrzebuje, a to jest dodatkową motywacją dla dziecka, by się starać podczas tworzenia swojego dzieła. Pracy dzieci podczas warsztatów towarzyszy poczucie wypełnienia misji, jaką jest wykonanie prezentu dla mamy. Od samego początku zajęć w powietrzu unosi się ekscytacja, zainteresowanie a następnie podziw i duma z samodzielnie wykonanego upominku.

Wiosenne nasadzenia to nie tylko pomysł na piękny prezent – dla dzieci to wspaniała okazja by wykorzystać swoją wyobraźnię, twórcze pomysły i umiejętności manualne, aby stworzyć coś unikalnego i niepowtarzalnego dla swojej mamy. Kwiaty powinny zaistnieć w życiu dzieci od najmłodszych lat, to je ukształtuje, a w przyszłości będą miały również chęć i potrzebę wręczenia kwiatów będąc już w wieku dorosłym. A do tego wzmocni poczucie estetyki, nauczy dokładności, staranności. W ten sposób rozwijamy kulturę wręczania kwiatów, a wspieranie ich w przygotowaniu własnoręcznie wykonanych upominków daje wiele radości i satysfakcji!

O autorze

Justyna Świerczewska

„Chwytam promienie słońca nawet w pochmurne dni”. Nigdy nic nie powtarza się drugi raz, uważam że albo korzystamy z tego czym obdaruje nas los w danej chwili, albo czekamy w bardzo długiej kolejce po to, co przyniesie kolejny dzień... Uczymy się nowych rzeczy doświadczając, słuchając, obserwując i popełniając błędy. Uwielbiam swoją pracę, chociaż przyjmuję zasadę: kochaj to co robisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia... Plany na przyszłość...? „Zaskakiwać, pobudzać do działania, tworzyć pozytywne emocje”