Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 25 lat! To niesamowite, bo kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy słynne „Siema!” wielu z nas było jeszcze dzieciakami 🙂 Mróz, puszki w zmarzniętych rękach i niesamowite poczucie wspólnoty… Za to kochamy WOŚP.

WOŚP

„25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie” powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

We wtorek, 7-ego marca w Zamku Królewskim w Warszawie został ogłoszony ostateczny wynik 25. Finału WOŚP i uroczyście podziękowano firmom i instytucjom za wspólne granie. Zbiórkę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie, a wspierali ich floryści zgromadzeni podczas akcji Floryści dla WOŚP.
Efekt tegorocznego Finału to absolutny rekord, ponieważ zebrano 105 570 801,49 złotych.

WOŚP floryśco

25. Finał to także niemały jubileusz powstania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – ćwierć wieku. Z tej okazji wręczone zostały pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się m.in: sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele sztabów. Jest mi szczególnie miło poinformować, że wśród wyróżnionych, którzy otrzymali medal i certyfikat znalazłem się i ja, reprezentując florystów i portal Forumkwiatowe.pl. Serdecznie za to wyróżnienie dziękuję. Medal to zaszczyt, ale tak na prawdę najcenniejsze było dla mnie to, co usłyszałem podczas uroczystej gali.
Jurek Owsiak powiedział o bukietach które towarzyszą Orkiestrze już od 8 lat. Wyróżnił nasze działania słowami:

Te kwiaty które dają nam floryści, za darmo… Jest ich mnóstwo! Kochamy was za to bardzo!

(…) dajecie te kwiaty, to jest coś uroczego, tak miłego, to nie jest na gwizdek, tego nikt nie zrobi za tak zwane państwowe pieniądze, nigdy.
To się robi społeczną siłą!

Jak widać nie tylko bukiety z kwiatów zostały dostrzeżone, ale także społeczny charakter akcji „Floryści dla WOŚP’. Brawa dla wszystkich florystów, którzy uczestniczyli w ciągu tych 8 lat w organizowanych przez nasz portal akcjach wspierających WOŚP. Jest nam miło pochwalić się Wam tym wyróżnieniem, szczególnie, że jest to już nasz drugi medal otrzymany za działalność charytatywną dla WOŚP. Pierwszy otrzymaliśmy z okazji 20-lecia Fundacji.

wośp

W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję „Floryści dla WOŚP” za ogromne wsparcie, wspólną wielogodzinną pracę, za obecność i chęci. Naszym partnerom – za zaufanie, którym nas obdarzyliście, często anonimowo oraz za to, że potraficie wyjść ponad konkurencyjne podziały żeby zrobić coś wspólnie dla wyższego celu. Jesteście wielcy.

O autorze
Janusz Błaszczyk

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...