Kwitnące Haute Couture

17/06/2013

Pomysł nowego przedsięwzięcia Kwitnących Horyzontów zrodził się dwa lata temu w twórczej głowie dyrektor artystycznej Magdaleny Birula Białynickiej. Moda od dawna jest na naszym wspólnym celowniku. Zresztą wiemy wszyscy, że moda i kwiaty nie są daleko do siebie. Chwilę czekałyśmy na odpowiedni czas i właśnie nadszedł… …Otwarcie wystawy zbiegło się z rozpoczęciem 50 KFPP w Opolu, największego wydarzenia jakie mamy w naszym mieście.


Marek Kucharski

Zainspirowane Kilianem i jego wspaniałymi choreografiami baletowymi przygotowałyśmy podstawy do transformacji roślinnych i kwiatowych wizji naszych kreatywnych florystów. Powstało 12 sukien, 12 głów i kilka ciekawych kompozycji z roślin rabatowych. Do dyspozycji mieliśmy kwiaty cięte, z przewagą róży, która była ulubionym kwiatem, twórcy festiwalu, Papy Musioła. I szeroki wybór roślin rabatowych, również z różą doniczkową.

Jak zwykle mogłyśmy liczyć na interesujących, aktywnych, wspaniałych florystów! Tym razem byli to nasi goście: Marek Kucharski, Izabella Drozdowska-Królik, Małgorzata Wolnicka (ceramik, artysta plastyk), Dorota Budziar, Teresa Hofman. Nasze absolwentki: Agnieszka Gryc, Dominika Wierzbicka, Anna Wocław, Monika Wodarz i nasze uczennice: klasa mistrzowska – Małgorzata Korzanowska, Kamila Sichma i Agnieszka Zakrzewska, grupa florystyczna – Marzena Mazur i Justyna Pyzik.

Pracowaliśmy w siedzibie szkoły w środę (12.06) i czwartek (13.06), następnie przed świtem zorganizowałyśmy stanowisko w Amfiteatrze Opolskim, gdzie było tymczasowe studio programu „Kawa czy Herbata” TVP 1, w którym pojawiły się dwie z naszych wystawowych prac i nasza skromna reprezentacja wraz z nimi. Piątek był bardzo długim dniem, pracowaliśmy już na miejscu. W samym sercu Opola, nad Kanałem Młynówka. Pogoda była zamówiona, więc nic nie było w stanie nam przeszkodzić, wieczorem zakończyliśmy pracę.

Z radością obserwujemy zwiedzających, fotografów, mieszkańców, gości, artystów, urzędników, dzieci i dorosłych! Zainteresowanie wystawą jest dla nas wielką satysfakcją, ale z pewnością jest to również satysfakcja dla naszych partnerów, którzy bardzo wspomogli tę akcję. Bardzo dziękujemy Firmie „Victoria” i Panu Grzegorzowi Woźniakowi oraz Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Opola. Dzięki Wam my możemy Twórczo się rozwijać, a nasi odbiorcy mogą zobaczyć ciekawe, niebanalne spojrzenie na florystykę i jego efekty.

I choć miałyśmy drobne trudności, choroby kadrowe, to wystawa „Kwitnące Haute Couture” stoi w kolejnym prezentowanym przez nas miejscu Opola i pokazuje zdolności wszystkich biorących w niej udział twórców.

Dziękuję i zapraszam na następne eventy!

Monika Bębenek – dyrektor zamieszania 🙂

 

 


Teresa Hofman


Agnieszka Gryc


Anna Wocław


Teresa Hofman przy pracy


Małgorzata Korzanowska


Monika Wodarz


Kamila Sichma i Agnieszka Zakrzewska


Monika Wodarz

 


fragment pracy Moniki Bębenek

Zdjęcia: Joanna Przywara

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...