Tegoroczna, 47 edycja Lata Kwiatów odbyła się z wielkim florystycznym rozmachem! Dzięki pomocy florystów, którzy przyjęli moje zaproszenie i licznie przybyli do Otmuchowa, udało się wspólnymi siłami zrealizować całkiem spory projekt. Poświęciliśmy tydzień ciężkiej i intensywnej pracy, ale efekt końcowy był tego wart !

W tym roku zamek ozdobiony został barwnymi kwiatami, które miały pobudzić zmysły i wzbudzić niezapomniane, przyjemne emocje. Wystawa na zamku oraz w sali ekspozycyjnej „Sezam” zatytułowana była „Komnaty życiem malowane” i tak właśnie było: tętniło życiem, było naturalnie, kolorowo i kwiatowo. W tej samej sali została również przygotowana wystawa poświęcona materiałom odnalezionym w kapsułkach czasu w iglicy wieży ratusza w dniu 7 września 2018. Połączenie kwiatów i historii.

W ostatnim dniu imprezy, 7 lipca w niedzielę, na scenie otmuchowskiego rynku odbył się pokaz florystyczny pt „Już mi niosą suknię z welonem”. Modelki prezentowały kompozycje ślubne autorstwa mojego oraz Moniki Kasprzyk, Stefanii Początek oraz Tomasza Paszczyńskiego, w sukniach ślubnych zaprojektowanych przez panią Dorotę Marek z Atelier Lejdis Collection. Zaprezentowane zostały bukiety, wianki, naszyjniki w różnorodnych formach i kolorach. Myślę, że udało nam się zainspirować przyszłe panny młode. Była wystawa, był pokaz i nie mogło też zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Jedną z takich atrakcji były warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi pod okiem florystów samodzielnie wykonywali kompozycje kwiatowe. Warsztaty te spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Stefania Początek, Monika Kasprzyk, Monika Harlos, Tomasz Paszczyński

Organizacja wszystkich florystycznych wydarzeń – począwszy od pierwszej kreski na projekcie kompozycji, poprzez zaplanowanie scenariusza wydarzeń, a skończywszy na realizacji – to długa droga, na którą złożyła się praca wielu ludzi. Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim florystom, którzy nie zawiedli, a są to: Monika Kasprzyk, Stefania Początek, Tomasz Paszczyński, Katarzyna Abrahamczyk, Sabina Pietrzyk, Karolina Kowalczyk, Ewa Pogwizd, Agnieszka Kabaj, Gabriela Sołtysiak, Ireneusz Owcarz, Krzysztof Kasprzyk, Arkadiusz Harlos, Monika Utracik, Jagoda Łyżnik . Za współpracę dziękuję również firmom: Fotografia Paweł Pierzak oraz Suknie Ślubne Atelier Lejdis Collection Dorota Marek, a Hoek Flowers za kwiaty . Nie mogę również nie podziękować wspaniałemu burmistrzowi Otmuchowa Panu Janowi Woźniakowi oraz Panu Adrianowi Dwornickiemu z Miejskiego Domu Kultury. Dziękuję Wam wszystkim.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy:

O autorze
Monika Harlos

Monika Harlos

Ukończyłam Mistrzowską Szkołę Florystyki Doroty Kwiotek we Wrocławiu i Szkołę Florystyczną Kwitnące Horyzonty w Opolu na poziomie mistrza florystyki. W 2018 zdobyłam tytuł Mistrza Polski we florystyce. Jestem pasjonatką piękna, cenię sobie nieustanny rozwój osobisty i zawodowy. Biorę czynny udział w pokazach, wystawach, szkoleniach. Prowadzę Pracownię florystyczną Vintage Floristik w Otmuchowie: facebook.com/vintagefloristik