Mniej znaczy więcej

17/10/2013
Polska Szkoła Florystyczna na wystawie „Zjednoczone Gwiazdy” zorganizowanej przez  europejską organizację Stars for Europe

Polska Szkoła Florystyczna

W dniu 10 października br. Polska Szkoła Florystyczna podczas wystawy europejskiej organizacji Stars for Europe w ramach kampanii unijnej „Zjednoczone gwiazdy” zaprezentowała kompozycje w stylu nowoczesnym.

Inspiracją do wyboru nowoczesnego stylu była jego myśl przewodnia „mniej znaczy więcej”, a co za tym idzie prostota i minimalizm. Mottem aranżacji była zabawa klasycznym kształtem poprzez przeobrażenie jego oddziaływania wykorzystując nietuzinkowe zestawienie materiałów roślinnych i nieroślinnych, ciekawych technik oraz zabawę kolorem. Całość niecodziennych aranżacji dopełniały różne odcienie różu gwiazdy betlejemskiej jako motywu przewodniego, które ocieplały pomieszczenie. Dobór kolorów i użycie gwiazdy betlejemskiej jako kwiatu ciętego w połączeniu z innym materiałem roślinnym pokazało, że wykonane przez nas kompozycje to dobry pomysł nie tylko na Święta Bożego Narodzenia ale również na inne okoliczności, które odbywają się w okresie kwitnienia tego kwiatu.

Na koniec warto podkreślić, że wszystkie konstrukcje od podstaw były przygotowane przez asystentki – uczennice szkoły policealnej PSF z Wrocławia i Poznania pod czujnym okiem autorek prac.

Aranżacje przygotowały mistrzynie florystyki, wykładowczynie Polskiej Szkoły Florystycznej – Katarzyna Cepa i Katarzyna Kluba przy współpracy wspaniałych asystentek naszych uczennic: Marioli Pasznickiej, Ewy Kaźmierczak, Joanny Gołdyka –Komajda, Zofii Słaboń-Róg, Anny Karwańskiej, Anny Pudło, Agnieszki Jadwiszczak, Moniki Parcheta, Katarzyny Olejniczak.
Za wspólną pracę i zaangażowanie DZIĘKUJĘ 🙂

Małgorzata Bukalska

 

Polska Szkoła Florystyczna

Polska Szkoła Florystyczna

Polska Szkoła Florystyczna

O autorze

Małgorzata Bukalska

specjalista rynku kwiatów oraz doświadczony organizator edukacji florystycznej. W 2001 roku założyła Polską Szkołę Florystyczną - pierwszą w Polsce zarejestrowaną przez Wydział Oświaty szkołą florystyczną wydającą dyplomy uznawane w Unii Europejskiej. Odwiedź jej stronę: PSF>>