Nietypowy prezent… i mogą być to kwiaty

23/07/2014

torebeczka z kwiatówNietypowy bukiet jako wyszukany prezent na ślub najbliższej osoby – nie wino, nie kredki, nie Lotek … a kwiaty. Można, oczywiście że można. Chciałabym przedstawić Wam propozycję wykonania bukietu w formie torebki. Jak się za to zabrać?

Materiały potrzebne do wykonania nietypowego bukietu to: ostróżka, zatrwian, salal, gipsówka, bluszczyk kurdybanek. Podstawą jest wycięcie ze styropianu o gr. 2,5 cm koła o średnicy 25 cm. Na brzegu koła mocujemy łańcuszek haftkami rzymskimi, tak aby mocno się trzymał krawędzi. Całość szpilkujemy liśćmi salalu.

Ostróżkę dzielimy na pojedyncze kwiatki i pączki, które będziemy przyklejać do uprzednio wykonanej podstawy z koła. Wypełniamy gipsówką, zatrwianem, a po obu stronach koła prowadzimy pędy bluszczyka,  niesymetrycznie aby nadać lekkości kompozycji.

 
bukiet torebka
 
torebka z kwiatów
 
torebka z kwiatów

Wydaje mi się, że może być to dobry pomysł na poszerzenie swojej oferty.Wyróżnić się nietuzinkowym wykonaniem czegoś, czego nie potrafią inni. Życzę Wam miłej pracy  i mnóstwa pomysłów!

Aleksandra Ciecholewska

O autorze
Aleksandra Ciecholewska

Aleksandra Ciecholewska

Absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni, mgr ekonomii, technik ogrodnictwa i kwiaciarstwa. W 2012 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Florystyki na poziomie Floral Design w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...