Plener Florystyczny w Opolu

26/03/2010

Za górami, za lasami , za siedmioma wzgórzami, za siedmioma rzekami , za siedmioma…mieszkał Król. Pewnego ranka, jak co dzień, całym swoim majestacie odwiedzi Król zamkowe wzgórze, aby obejrzeć swoje królestwo. Wzdycha pełen trosk i woła niebiosa ” Panie, jakże ja daleko mieszkam”

Za każdym razem, kiedy zapraszam gości do siebie słyszę „ale to jest tak daleko”, na szczęście nie jestem królem i nie martwi mnie to, odpowiadam, że w drugą stronę droga jest taka sama. I ciągle walczę, zapraszam, organizuję, staram się… Coraz więcej osób przekonuje się ,że to nie jest koniec świata, a Opole, choć małe, to piękne, przyjazne, ekologiczne miasto. Bardzo zadbane, zielone i kwitnące. To tu rozpoczęła się historia Kwitnących Horyzontów.

I właśnie chciałam gorąco zaprosić wszystkich do Opola. Plener florystyczny „U stóp Św. Wojciecha” to kolejna i niepowtarzalna okazja, aby przyjechać i odwiedzić to urokliwe miasto.

W ciekawej , zabytkowej okolicy wspaniali Polscy i zagraniczni floryści, , będą pracować nad integracją swoich aranżacji kwiatowych, architektury, słońca i powietrza. Każdy z nich zostawi na przepięknych schodach odrobinę florystycznego serca. Pracować będą najlepsi, a każdy będzie mógł podejrzeć technikę, pomysły, poszukać inspiracji.

Może na te kilka dni będzie w Opolu, jak w katalońskiej Gironie? A może po prostu jak w Opolu?

Zapraszamy na poplenerową wystawę 23-25 kwietnia 2010, na ul. Św. Wojciecha w Opolu. Poza tym będzie mnóstwo innych atrakcji związanych z obchodami Dni Opola w całym mieście.
(Aby podejrzeć pracujących florystów trzeba przyjechać dzień, dwa wcześniej.)

To tytułem wstępu, reszta podczas występu…
Zapraszam gorąco

Organizator Monika Bębenek
Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...