Roślinny Street Art

07/10/2015

Wrzesień obfitował w ciekawe wydarzenia. Jednym z nich było artystyczne spotkanie dzieci z roślinnym street artem. Włączając się w artystyczny nurt obecny ostatnimi dniami w mieście postanowiliśmy dołożyć roślinne materiały i przybliżyć sztukę naturze nawiązując do nature art. Gościliśmy w szkole około pięćdziesięcioro dzieci z młodszych klas szkoły Montessori Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu. Do dyspozycji dzieci miały spory kawał muru, zbierane wcześniej liście i wiadro wodnego kleju.


Reklama

Dzieciaki bawiły się od samego początku, najpierw węglem drzewnym prosto z ogniska, a potem liśćmi. Uciechy było sporo. Noski klonowe zamiast nosów i liście na ścianie to motywy przewodnie tego artystycznego spotkania. Widziałam nawet “zaprawę murarską” z piaskiem i ” zajezdnię autobusową” z prawdziwych gałęzi pod lipą.
Dla mnie to był powrót do dzieciństwa i to całkiem udany, dla nich kolejne nowe i wierzę, że ciekawe doświadczenie. Jak to wyglądało – zobaczcie sami.

 

front

front2

front3

Monika Bębenek
Kwitnące Horyzonty Szkoła Florystyczna

O autorze

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...