Święto kwiatów i kreatywności, czyli egzaminy w Kwitnących Horyzontach

04/09/2014

Złapaliśmy oddech, wróciliśmy do rzeczywistości i teraz przyszedł czas na przemyślenia. Za nami egzamin i wystawa dyplomowa absolwentów Kwitnących Horyzontów. Mamy nowych wspaniałych florystów!

Sierpień był czasem przygotowań, planów i przemyśleń. Uczniowie prowadzeni w tej końcowej rozgrywce przez Magdalenę Birulę-Białynicką finiszowali 27.08.2014 na egzaminie praktycznym i 29.08.2014 na teoretycznym.

[imagebrowser id=105]

Egzamin był – jak zawsze – bardzo trudny i wyczerpujący.

Do przygotowania były cztery prace: bukiet okolicznościowy, kompozycja w naczyniu, bukiet ślubny i nasadzenie. Czas krótki, ale emocje wielkie i sporo stresu. Za to prace powstały interesujące, pełne emocji, zaangażowania. Bardzo dobrze wykonane technicznie, na co szczególnie zwróciła uwagę komisja sędziowska. Uczniowie nie zawiedli również na egzaminie teoretycznym, który – ku uciesze kadry – poszedł celująco.

To było święto kwiatów, roślin, kreatywności i profesjonalizmu. Mimo stresu uczniowie podołali presji podwójnego egzaminu (egzamin przed komisją sędziów Florint, egzamin czeladniczy w Izbie Rzemieślniczej) oraz organizacji wystawy dyplomowej. Przygotowali świetne projekty, pełne koloru, pasji i dobrej kreski. W pracach można było dojrzeć wiele ciekawych roślin, różnorodność form, odcieni, oraz środków technicznych. W tym miejscu specjalne podziękowania należą się naszemu partnerowi, firmie „Victoria”.

REKLAMA
[ Zobacz jak szeroki jest asortyment gąbki florystycznej polskiego producenta! >>>]

 

Egzamin na florystę

Kompozycja w naczyniu, autor: Weronika Wienczek

Skorzystam z kolejnej okazji by pogratulować nowym dyplomowanym florystom! Doskonalcie, rozwijajcie się dalej, poszukujcie i nie bójcie się eksperymentować. Wasza wystawa i prace pokazują, że Wasze serca i umysły należą już do Bogini Flory 🙂 A na potwierdzenie – zdjęcia z egzaminu i wybrane zdjęcia prac.

Zapraszamy do Opola za rok, na kolejną wystawę florystów i już w grudniu na wystawę dyplomową Klasy Mistrzowskiej! Tego nie można przegapić 🙂

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...