Pandemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w branżę ślubną. Coraz więcej ślubnych uroczystości zostało odwołane. Dla mnie miesiąc maj miał zacząć się mocnym weselnym przytupem. Każdy weekend był zarezerwowany dla tych uroczystości. Niestety los chciał inaczej i ostało się jedno małe zamówienie. Mimo wszystko z uśmiechem i z pełnym optymizmu nastrojem, wierząc w lepsze jutro zabrałem się do jego wykonania.

Wiązanka klasyczna w formie, z białych kwiatów, pięknie pachnąca, idealna dla wiosennej panny młodej. Jak ją wykonać?

Wiosenny bukiet ślubny krok po kroku

Poniżej lista gatunków potrzebna do jej wykonania:

  1. Bukszpan wieczniezielony Buxus sempervirens
  2. Eustoma Lisianthus ‘rosita white’
  3. Grusza pospolita   Pyrus communitus
  4. Narcyz biały Narcissus poeticus
  5. Tulipan z grupy liliokształtnych Tulipa s.p
  6. Starzec popielny Senecio cinerea

1. Wszystkie rośliny należy dokładnie oczyścić z liści, podciąć ostrym nożem pod skosem i zakondycjonować w zimnej wodzie z odżywką. Kwiaty muszą być mocno napojone, żeby spokojnie przetrwały całą ceremonie ślubną.

2. Wiązankę układamy metodą skrętoległa. Kwiaty przekładamy zielonym bukszpanem oraz srebrnym starcem. Grupujemy rośliny. Tulipany układamy w centralnej części z lekkim przesunięciem na zasadzie trójkąta różnobocznego.

3. Punktem skupiającym uwagę są dwa narcyzy razem grupowane jako akcent. Układamy kwiaty w formie nieregularnej kuli. Całość związujemy i owijamy zieloną taśmą florystyczną. Podcinamy równo łodygi i na koniec wykańczamy białą jedwabną wstążką. Z racji tego, że pan młody szedł w mundurze do ślubu przypinka do butonierki nie była zamówiona.

Mamy maj, wiosna wokoło. Starajmy się w naszych pracach wykorzystywać rośliny sezonowe. Róbmy to nawet jeśli nie mamy teraz zleceń, w ramach ćwiczeń i doskonalenia warsztatu. Myślmy pozytywnie, jeszcze będzie dobrze!

O autorze

Mateusz Mąka

Florysta, ogrodnik, Pierwszy Międzynarodowy Wice Mistrz Polski we Florystyce 2016r. Obecnie manager w Kwiaciarni Buqiet w Warszawie.