Warsztaty dla dzieci na X Festiwalu Róż – Ogród Botaniczny UW

04/08/2012 0

W Warszawie odbył się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego X Festiwal Róż. Pogoda sprzyjała kwiatom, roślinom i ciekawym spotkaniom, jakie organizatorzy na te dni przygotowali dla swoich gości. A było ich kilka: wystawa odmianowa róż, konkurs florystyczny, wystawa dużych form Roślinne Przeobrażenia, instalacje landartowe w ciekawych przestrzeniach Ogrodu, wykłady, pokazy, warsztaty.

Jedną z nich były warsztaty dla Dzieci, które jakiś czas temu rozpropagowane przez ForumKwiatowe.pl wspaniałą akcją Floryści Dzieciom stały się ważnym punktem programu wielu imprez florystycznych w naszym kraju.

Dla mnie to wielka radość, szczególnie kiedy myślę o tym, patrząc przez pryzmat popularyzacji florystyki i kwiatów. W Ogrodzie Botanicznym jestem już po raz trzeci z tej okazji i jest dla mnie wielką przyjemnością uczestniczyć w tym święcie kwiatów. Wraz z Karoliną Ładyżyńską reprezentowałyśmy Kwitnące Horyzonty – Szkołę Florystyczną i w sobotę 21 lipca prowadziłyśmy warsztaty dla Dzieci. Tym razem przygotowałyśmy na warsztaty letnie kompozycje w naczyniu, w gąbce florystycznej i z letnich kwiatów. (Warsztaty odbyły się dzięki min. funduszom Ogrodu Botanicznego).

Dzieci w różnym wieku podeszły do prac z właściwym sobie entuzjazmem i otwartością. Zaobserwowałam, że powstające kompozycje są coraz bardziej profesjonalne, a uczestnicy warsztatów już na wstępie mają większą wiedzę dotyczącą pielęgnacji i przygotowania roślin! Bardzo mnie to cieszy! To jest potwierdzeniem sensu naszych działań. Lubię pracować z sensem i tak motywować się do dalszych działań! Ucieszyła nas obecność wycieczki ze śląska, która przybyła do Ogrodu specjalnie na warsztaty florystyczne!

Reklama
 

Łącznie uczestniczyło 21 dzieciaków, florystycznych dzieciaków! Kiedy wspomagająca nas swoimi talentami oratorskimi Zofia Wojciechowska prowadziła dialog z publicznością, my instruowałyśmy dzieci jak podcinać kwiaty (jeśli ktoś jeszcze nie wiedział), jak umieszczać w gąbce, do czego ona służy i jak trzeba się z nią obchodzić. Tłumaczyłyśmy jaka może być forma kompozycji i jak ją weryfikować. Dlaczego warto zwrócić uwagę na proporcje i co w kompozycji uczynić można poprzez kolor. Na koniec każdy dostał informację jak kompozycję kwiatową pielęgnować w domu, gdzie stawiać i jak o nią dbać, aby długo cieszyła swoim widokiem. Zadowoleni młodzi adepci florystyki z dumą zabierali swoje kompozycje, a nam pozostało raz jeszcze podziękować organizatorom i sponsorom tej akcji. Naładowane dziecięcym entuzjazmem i pozytywną informacją zwrotną szykujemy się do nowego roku edukacyjnego .

Monika Bębenek
Kwitnące Horyzonty – Szkoła Florystyczna

Akcja Floryści Dzieciom 2012 to cykl warsztatów dla dzieci, na których najmłodsi mają okazję poćwiczyć trudną sztukę układania kwiatów. Celem akcji jest popularyzacja kwiatów i florystyki – sztuki układania kwiatów. Jest to już trzecia edycja tej akcji w zmienionej w tym roku formule. Więcej o akcji Floryści Dzieciom 2012 – tutaj.

 

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o