Kompozycje kwiatowe to doskonały sposób na odświeżenie przestrzeni, dodanie koloru do pomieszczenia i stworzenie w nim przyjemnej atmosfery. Dzisiaj pokażę Wam prosty pomysł na wiosenną kompozycję z baziami, który jest niezwykle łatwy w wykonaniu, ale efekt jest bardzo przyjemny i naturalny.

Aranżacja, którą przedstawię pozwoli Wam wprowadzić nutę wiosny do każdego wnętrza i zagospodarować sporą przestrzeń, ponieważ jest ona dość wysoka. Mimo to nie trzeba tu korzystać z dużej ilości kwiatów, wręcz przeciwnie. Na zdjęciach poniżej zobaczycie, że użyłam po jednej gałązce cymbidium i skimmi. Oczywiście każdy może stworzyć swój wariant i wykorzystać takie kwiaty, jakie mu odpowiadają – i to jest kolejny plus mojej wiosennej kompozycji. Zapraszam Was do eksperymentowania!

Materiał potrzebny do wykonania kompozycji

  • wazon
  • bazie
  • suszone trawy
  • pióra
  • sznurkodrut
  • cymbidium
  • skimmia

Jak wykonać wiosenną kompozycję w trzech krokach?

  1. Najpierw wokół wazonu tworzymy konstrukcję z bazi, które dowiązujemy do siebie sznurkodrutem.
  2. Następnie umieszczamy w niej trawy i pióra.
  3. Na koniec napełniamy wazon wodą i całość wieńczymi roślinami ciętymi.
O autorze
Monika Kudłacz

Monika Kudłacz

Swoją drogę florystyczną zaczęła od solidnego przygotowania do zawodu. W 2006 roku ukończyła Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej, a rok później Akademię Marioli Miklaszewskiej, uzyskując tytuł mistrza florystyki. Jest międzynarodowym sędzią sztuki florystycznej (FLORINT). W latach 2009-2015 współtworzyła pracownię florystyczną City Flowers w Krakowie. Aktywnie uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy szkoląc się, prowadząc pokazy, pracując w komisjach sędziowskich, asystując polskim reprezentantom na międzynarodowych konkursach. Jest nauczycielem zawodu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Poza florystyką jest uzależniona od podróży z plecakiem i eksperymentów kulinarnych. Jak sama mówi: "Odkąd kwiaty zakwitły w moim życiu pierwszemu nałogowi oddaję się sporadycznie, natomiast drugiemu codziennie". Obecnie prowadzi pracownię florystyczną Flora & Art Monika Kudłacz. www.monikakudlacz.pl