Wystawa florystyczna i pokaz wianków we Wrocławiu

30/06/2014

Już po raz kolejny okolice pręgierza we Wrocławiu na czas trwania Jarmarku Świętojańskiego zamieniły się w oazę zieleni. Pośród zaaranżowanych ogrodów swoje roślinne pomysły zrealizowali floryści: Anna Rendzi, Joanna Romantowska, Maciej Krzus, Marek Kucharski i Agnieszka Mitko – Kominek.

Nie tylko wystawa florystyczna i ogrody zachęcały do odwiedzenia Rynku, ale również warsztaty wicia wianków, pokaz rusałek i konkurs na najładniejszy wianek.

Emocji przy robieniu wianków, a później przy ich prezentacji było, co niemiara. Każdy kto zgłosił się na warsztaty, bezpłatnie, przy pomocy florystów mógł upleść wianek i zgłosić go do konkursu. Wianki do konkursu można było też przygotować wcześniej. Wszyscy fantastycznie, jedni nieco nieśmiało inni jak profesjonaliści prezentowali uroki wianków. Najmłodsza uczestniczka pokazu miała trzy miesiące, była również rodzina rusałek oraz pojawili się chłopcy i panowie…  Wszyscy otrzymywali wielkie brawa od publiczności.

IMG_1340_resize

Nadszedł też czas oceny:

I miejsce w konkursie na najładniejszy wianek zdobyła Katarzyna Gronkiewicz, wianuszek prezentowała Natalka

II miejsce otrzymała Iwona Ruse, wianuszek prezentowała Amelka

III miejsce otrzymała Julia Rendzi – autorka wianka

Publiczność również wybrała swoich faworytów. Nagrody publiczności zdobyli: Julia Ładysz, Nikola i Emilka Śliwowska oraz Weronika Owczan, której wianek prezentował tata Krzysztof. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i ponownie zapraszamy za rok.

 

Agnieszka Mitko – Kominek

Zdjęcia: Mateusz Chmielik i Agnieszka Mitko – Kominek

O autorze

Agnieszka Mitko - Kominek

mistrzyni florystyki, absolwentka Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej. Agnieszka Mitko-Kominek na Facebooku>>