W obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy trochę bez udziału naszej woli, musimy się dostosować, by przetrwać, by funkcjonować w miarę możliwości normalnie, by przetrwały nasze biznesy. Możemy ten czas jaki nam dano wykorzystać na nadrabianie zaległości, rozwijanie się i robienie tego wszystkiego na co zawsze mieliśmy ochotę, ale brakowało nam doby.

W naszej firmie, szkole florystycznej Gretaflowers, jesteśmy #zawszebliskokwiatów i staramy się dbać o rozwój nie tylko naszych kursantów, ale i nas samych.

Dlatego, między innymi, postanowiłyśmy zadbać o siebie i stworzyć maseczkę kwiatową, dzięki której chcemy pokazać i udowodnić, że kwiaty to coś pięknego. Mimo, iż nie są „towarem” niezbędnym do życia, doskonale poprawiają nastrój, wprowadzają w nasze życie spokój i harmonię. Sprawiają, że czujemy się piękniejsi, lepsi i szczęśliwsi!

Co nam jest do tego potrzebne:

  • Dowolna maseczka – my użyłyśmy budowlanej.
  • Klej do roślin żywych.
  • Dowolne kwiaty – my wykorzystałyśmy bratki, gdyż za oknem rozpoczyna się cudowna pora roku jaką jest wiosna.

Jak wykonać kwiatową maseczkę? Naklejamy całe kwiaty lub tylko ich pojedyncze płatki. Odczekujemy kilka chwil, by klej je związał i voila!

Przyznacie chyba sami, że w takiej maseczce człowiek zaraz czuje się lepiej. Uśmiech sam pojawia się na twarzy! Zachowajmy dystans, zdrowy rozsądek, wykorzystujmy rośliny, które są wokół nas. Bawmy się nimi, uczmy się na nich.

Bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie i najbliższych, rozwijajcie się 🙂

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.