Wciąż mamy nowe pomysły, #lubimysierozwijac. Może to jest jeden z tych fenomenów, z powodu którego przyciągamy coraz liczniej kursantów? Całkiem spora wiedza przekazywana naszym uczniom przynosi efekty. Właśnie dlatego powstał pomysł na “Złote Gretki”, czyli nagrodę za najlepszy rozwój firmy.

Kursanci, którzy u nas zaczynali swoją florystyczną przygodę, obrali swój kierunek i świetnie sobie radzą. Rozwijają swoje kwiaciarnie, pracownie, firmy ślubne. Zdobytą u nas wiedzę wciąż poszerzają, dodając coś od siebie.

Jesteśmy z nich dumni. To nie są dla nas obcy ludzie. To “dzieci”, które wykształcone przez nas wyfrunęły z gniazda, rozwinęły skrzydła i zdobywają świat. W tym roku jako pierwsi, naszą nagrodę, całkiem obiektywnie patrząc,  zdobyli:

Małgorzata i Mirosław Drohomireccy z Kwiaciarni Daisy.

Złote Gretki

DAISY to marka rodzinna założona w czerwcu 2016 roku przez Małgorzatę. Syn, Mirek, dołączył później. Oboje pierwsze kroki florystyczne stawiali w Gretaflowers. Początkowym założeniem planowali tylko sprzedaż dla klientów indywidualnych. Po roku działalności zajęli się dekorowaniem ślubów i różnych eventów. Po dwóch sezonach ślubnych mają bogate portfolio oraz wiele ciekawych realizacji na swoim koncie. Mocno weszli w rynek ślubny w regionie. Przy tym wszystkim wciąż uczestniczą w wielu szkoleniach, asystują przy pokazach, stawiają na ciągły rozwój, nie zwalniają tempa. Według właścicieli ich największym sukcesem jaki osiągnęli to zaufanie klientów, którzy dają im wolną rękę przy realizacji zamówień.

Kwiaciarnia SOTE, której właścicielką jest Ada Kępa.

Swoja kwiaciarnię, która jest w Szczecinie, prowadzi z powodzeniem od pięciu lat. W międzyczasie stworzyła “markę córkę – SOTE Wedding” i zajmuje się dekoracją ślubów. Jej sukces opiera się na prawdziwym talencie i ogromnym zamiłowaniu do tego co robi. Jest typowym przykładem, że praca może być również (a może przede wszystkim) pasją i da się to świetnie łączyć. Niedawno zmieniła miejsce swojej kwiaciarni, która prezentuje się naprawdę okazale. Bierze udział w szkoleniach florystycznych, dzięki czemu wciąż poszerza swoje umiejętności.

Monika Kielan z Kwiaciarni Wysokie Łodygi

Pracownia Florystyczna Wysokie Łodygi powstała w październiku 2017 roku w Polkowicach. Tworzy ją trójka rodzeństwa, która realizując wydawałoby się niezwiązane pasje: florystykę, architekturę i fotografię, nadaje przedsięwzięciu niepowtarzalny charakter. Pracownia realizuje zarówno sprzedaż bukietów i kompozycji żywych jak i przygotowuje scenografie florystyczne na śluby i inne uroczystości. Ważnym aspektem działalności jest edukacja, promowanie kultury florystycznej i aktywizacja lokalnej społeczności. Pracowania prowadzi warsztaty skierowane do trzech grup: dzieci, osób aktywnych zawodowych i seniorów. Współpracują z instytucjami kultury, jednostkami administracji publicznej i prywatnymi przedsiębiorstwami: Volkswagen Motor Polska, CCC, Salon BMW Dex Premium, Hotel Astone, Blue Mountain Resort.

“Złote Gretki” to nagroda, wyróżnienie dla tych, którzy zaczęli u nas i dalej rozwijają się prężnie działając już na swoim terenie, jednocześnie dalej się dokształcając, nie stojąc w miejscu. Te nagrody to również motywacja dla kolejnych kursantów, do tego, by się uczyć, poszerzać horyzonty, budować swoje firmy i wciąż je rozwijać.

Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzają nas kolejni uczniowie i trzymamy za wszystkich kciuki. Kolejne ‘Złote Gretki” już za rok!

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.