10 Wielki Pokaz Florystyczny w Opolu

13/09/2014

Wrzesień to miesiąc obfitujący w pokazy, wydarzenia, spotkania branżowe czy wystawy florystyczne. Trudno więc zdecydować: gdzie i kiedy?? I w tym roku było podobnie, jednak bez wątpienia Opole przyciągnęło wszystkich, dla których florystyka jest pasją i życiem. Licznie przybyli z całej Polski zaproszeni goście, floryści, branżyści, pasjonaci i przyjaciele. Przybyli by wraz z Hurtownią Prestige-Kwiaty w Opolu świętować jej 10-lecie powstania i działalności.

[imagebrowser id=108]

Zorganizowany z tej okazji Wielki Jubileuszowy Pokaz Florystyczny był „WIELKI” pod każdym względem. Wielkie przygotowania ruszyły już kilka lat temu, jednak decydujące były ostatnie trzy miesiące. Jak zwykle na przybyłych klientów czekała odmieniona i na nowo zaaranżowana hurtownia, w której zaprezentowano najnowsze trendy i zestawienia kolorystyczne. Nowa kolekcja, ciekawe wzory i półki wypełnione po brzegi, a wszystko ułożone od linijki – do tego zostaliśmy przyzwyczajeni w Opolu.

Przed hurtownią strefa relaksu, białe żagle i poduchy, piękne nasadzenia i kompozycje zachęcają by usiąść i rozkoszować się przedpołudniowym niedzielnym słońcem. A pogoda była… Wakacyjna, wręcz wymarzona!!!

Wielki biały namiot, 400 eleganckich krzeseł, półokrągła scena, po prostu szlachetna biel bijąca zewsząd.
Po godzinie 12.00 uroczyste otwarcie, przemowy, podziękowania, kwiaty i łzy szczęścia. Za sceną perfekcyjne i prestige’owo profesjonalne asystentki : Kasia, Bernadette i Kasia, oczekują na start.

Wszyscy podekscytowani z niecierpliwością spoglądają kiedy pojawi się ON – światowej sławy florysta, mistrz i rzemieślnik w swoim zawodzie, nieprzeciętna i charyzmatyczna osobowość: GREGOR LERSCH. Rozpoczęła się wielka uczta dla ducha i ciała. W jednej chwili opadło całe napięcie i zmęczenie, które towarzyszyło przygotowaniom.

Gregor Lersch

Mistrz, z wielkim spokojem przedstawiał kolejne prace, misternie wyplecione konstrukcje, niebanalne rozwiązania techniczne, pięknie dobrany materiał roślinny. Dominowała biel i jej odcienie, naturalne dodatki, drewno, papier i oczywiście drut. Każdy szczegół i element kompozycji oraz jej prezentacja miały znaczenie i były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. A wszystko okraszone komentarzem mistrza, ciekawostkami i barwnymi opowiadaniami nie tylko o roślinach.

Zebrani na pokazie w tym dniu mieli możliwość obcowania z florystyką na najwyższym poziomie. Przede wszystkim była to okazja do poznania wspaniałego, skromnego i mądrego człowieka, dla którego najważniejsze w życiu są kwiaty oraz szczery, pozbawiony konfliktu kontakt z drugą osobą.

Na zakończenie pokazu na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka: TORT URODZINOWY.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, za wszelką okazaną życzliwość, słowa uznania, gratulacje i urodzinowe prezenty.

Dziękujemy wszystkim naszym zaangażowanym współpracownikom, przyjaciołom i asystentom.

Dziękujemy Agnieszce za wsparcie i koleżeńską, kreatywną pomoc.

Dziękujemy naszemu Mistrzowi za pokazanie prawdziwego mistrzostwa rzemieślniczego i ludzkiego.

Podziękowania kierujemy również do Redakcji Forum Kwiatowego za wsparcie i patronat medialny.

Dziękujemy i serdecznie zapraszamy do Prestige-Kwiaty w Opolu.

Tekst: Marcin Duda i Agnieszka Gryc

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl