Princess Lasertron: od hobby do udanego biznesu.

20/04/2011

Niebanalne i czarujące, zachwycają oryginalnością i precyzją wykonania. Dodają blasku każdej pannie młodej, ponieważ są po prostu piękne.  Mowa o bukietach ślubnych z filcu, guzików i broszek. Idealny temat dla miłośników stylu Vintage i oraz tych, którzy chcą podkreślić swój indywidualizm.


zdjęcie pochodzi ze strony: http://princesslasertron.com/

Pomysł produkcji takich bukietów należy do Megan Hunt mieszkającej w USA.
W 2007 roku Megan szykowała się do ślubu szukając czegoś oryginalnego zamiast tradycyjnego bukietu ze świeżych kwiatów.
Megan już wtedy zajmowała się robieniem broszek z guzików i filcu, tak więc idea stworzenia takiego właśnie bukietu wydaje się dość oczywista. Ten niezwykły pomysł zainteresował media, co sprawiło, że do maleńkiego warsztatu Megan zawitały inne młode małżeństwa.


zdjęcie pochodzi ze strony: http://princesslasertron.com/

W chwili obecnej firma Megan nosi nazwę „Princess Lasertron”.
Firma zatrudnia trzy osoby, które obsługują około 150 nowożeńców rocznie.

Wykonanie bukietu z guzików i broszek jest bardzo czasochłonne: aby stworzyć jeden bukiet trzeba poświęcić ok. 30 – 40 godzin. Koszt takiego bukietu w USA często przekracza 200 dolarów i jest głównie uzależniony od jego wielkości.
Panny Młode zwykle zamawiają także inne akcesoria, takie jak np. butonierki, przypinki, bukiety dla druhen czy ozdoby do włosów. Obsłużenie jednego klienta wymaga więc mnóstwa czasu i pracy, a w przypadku większych zamówień realizacja trwa nawet kilka tygodni. Zamówienia trzeba składać z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Firma Megan nieustannie się rozwija. Oprócz bukietów i dodatków wprowadzono w lecie 2010 pierwszą linię sukien ślubnych.


zdjęcie pochodzi ze strony: http://princesslasertron.com/

Megan ma dwa cele.
Przede wszystkim chce pomagać nowożeńcom wyrazić swoją osobowość i indywidualizm w tym wyjątkowym dniu.
Drugim celem Megan jest bycie inspiracją dla innych przedsiębiorców i artystów aby podjęli wyzwanie rozwinięcia własnej marki i zrealizowali własne marzenia.

Mam nadzieję, że pomogłam, przynajmniej w tym drugim założeniu 🙂
Zachęcam do odwiedzenia strony:
http://princesslasertron.com/

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl