ALLE kule. Żywe. Ogrodowe.

17/04/2014

Fascynacji wierzbą i wikliną w Krakowie nastąpił ciąg dalszy. Tym razem Polska Wierzba – duet prowadzący autorskie warsztaty oparte na technikach sadzenia i kształtowania wierzby i wikliny, o którym już pisaliśmy w ubiegłym roku – zaproponowała poniedziałkowym wieczorem 7 kwietnia zajęcia o tematyce bliskiej zainteresowaniom florystów – ogrodniczej, czy wręcz nawet ogrodowej.

[imagebrowser id=69]

Były to warsztaty wykonywania żywych kul ogrodowych. Tym samym został zainaugurowany nowy, cykl warsztatowy Polskiej Wierzby pt. „Wiklina w Ogrodzie”, który startuje od tego miesiąca w krakowskim Ogrodzie Łobzów. Jest on poświęcony niebanalnym sposobom wykorzystania wierzby i wikliny w domowym ogródku, ogrodzie, na balkonie czy na tarasie.

W ubiegły poniedziałek na pierwszych zajęciach z tego cyklu wykonano kule. Żywe. Zielone. Ogrodowe. Dziewczyny z Polskiej Wierzby uczyły jak okiełznać niesforne witki świeżo ściętej wierzby i nadać ich splotom kulistą formę. Każdy z uczestników otrzymał wiedzę oraz materiały i wyszedł z zajęć z gotową tryskająca zielenią połyskliwą wierzbową kulą i dodatkową kiścią zapasowych materiałów. Zabawy przy tym było co niemiara, humory dopisywały wszystkim, więc 2 godzinne warsztaty upłynęły niewiarygodnie szybko. W zajęciach wzięły udział m.in. zaprzyjaźnione florystki, które wysunęły się na zdecydowane prowadzenie w szybkości i misterności wykonania wierzbowych kulistych cacek.

To zaledwie początek działań Polskiej Wierzby związanych z tematyką ogrodu. Przed nami kolejne wydarzenia z serii „Wiklina w Ogrodzie” – aby być na bieżąco śledźcie profil Polskiej Wierzby na facebooku. Warto tam zaglądać także aby uzyskać informacje na temat innych warsztatów Polskiej Wierzby, zwłaszcza jeśli interesują Was również inne oblicza wikliny i wierzby, np. warsztaty dla kobiet, dla rodzin, koszykowe czy plecionkarskie…

Z okazji Dnia Florysty dziewczyny z Polskiej Wierzby zgodziły się poprowadzić 2 godzinne warsztaty specjalnie dla florystów.
Warsztaty odbędą się 27 kwietnia 2014 o godzinie 15.00 w Krakowie.
Więcej informacji znajdziecie tutaj >>

Kim jest Polska Wierzba?

„Nasze działania to wierzbowa architektura, wierzbowe warsztaty i wierzbowy design. Promujemy odpowiedzialne podejście do środowiska, ekologię, ruch slow life, rodzimą tradycję.
Zajmujemy się zieloną, żywą architekturą oraz jej społecznym wymiarem. Tworzymy zielone struktury
architektoniczne, konstrukcje z rosnącej wierzby i wikliny (pawilony, labirynty, szałasy…) oraz innych organicznych materiałów.
Prowadzimy warsztaty oparte na technikach sadzenia i kształtowania wierzby oraz bogatej polskiej
i światowej tradycji plecionkarskiej.
Projektujemy i wykonujemy unikalne przedmioty z wikliny i rosnącej wierzby – do wnętrz i ogrodów.
Przywracamy do łask tradycyjne rzemiosło i ukazujemy je w nowym społecznym aspekcie. Pierwszym materiałem z którym pracujemy są wierzba i wiklina, powszechnie kojarzone z polskim krajobrazem.”

Więcej informacji: facebook.com/PolskaWierzba

wierzba3

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl