Balanced Biotop to trend, w ramach którego komunikujemy chęć odzyskania utraconej równowagi i życia w lepszym świecie. Doceniamy Naturę: troszczymy się o nią, otaczamy się zielenią, żyjemy w duchu zrównoważonego rozwoju. Balance Biotop (Zrównoważone środowisko) to trend we florystyce (i nie tylko), który według Flower Council of Holland będziemy obserwować w sezonie jesień-zima 2021/22.

Dbałość o środowisko naturalne jest wpisana w nazwę tego trendu: Balanced Biotop można przetłumaczyć jako zrównoważone środowisko. Przyjmując ekologiczną postawę dążymy też do stworzenia przyjaznego, własnego środowiska do życia. Otaczamy się zielenią i materiałami naturalnego pochodzenia. Produkty wykonane są z biodegradowalnych, odnawialnych surowców. Dominują naturalne wzory: kamienia, drewna, tkaniny. Wykorzystujemy ponownie stare przedmioty lub ich elementy i dajemy im nowe życie.

Balanced Biotope we wnętrzu

We wnętrzach wskazane są zrównoważone innowacje oraz ponowne wykorzystanie przedmiotów. Przedmioty organiczne łączone są z produktami przemysłowymi. Towarzyszy im naturalna paleta kolorów, w której dominują beże, szarości, błękit i terakota jako jeden z kolorów ziemi. Kwiaty i rośliny doniczkowe są tak samo ważne jak wszystkie inne elementy dekoracyjne, dlatego możemy je znaleźć w wielu miejscach i różnych formach. W jednym wnętrzu znajdziemy bukiety, kompozycje z kwiatów suszonych oraz rośliny doniczkowe. Modne są rośliny o charakterystycznym kształcie liści, takie jak monstera i sansevieria.

Balanced Biotope w ogrodzie i na tarasie

Ogród w ramach tego trendu jest bardzo naturalny, bioróżnorodny, niemal dziki. Rośliny i trawy są pogrupowane, a granice między nimi mają dziwaczny kształt. Biorąc pod uwagę paletę kolorów, warto pomyśleć o odpowiednich roślinach, jak agapant, forsycja czy mech. Przedmioty znajdujące się w ogrodzie wykonane są z przyjaznych dla środowiska, wyblakłych, wytrzymałych materiałów, odpornych na uderzenia. Elementy konstrukcyjne mebli ogrodowych czy pojemników na rośliny mogą być widoczne.

Paleta kolorów w Balanced Biotope

Więcej o trendach znajdziesz tutaj

Zdjęcia: https://www.funnyhowflowersdothat.co.uk/

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl