Biżuteria floralna w wydaniu Wendy Andrade

07/12/2013

„Przez wiele lat wzrastała we mnie idea stworzenia podręcznika biżuterii floralnej. Podręcznika, w którym korzystając z moich projektów stworzyłabym użyteczną i łatwą do naśladowania pomoc dydaktyczną – instrukcję tworzenia biżuterii floralnej, którą mogłabym podzielić się z każdym, na całym świecie: z florystami, designerami, hobbystami oraz każdą osobą kochającą kwiaty i sztukę. W końcu stało się, oto jest: Fresh Floral Jewelry – Creating wearable art.” – pisze na swojej stronie Wendy Andrade, autorka wspomnianego podręcznika.

Wendy Andrade to brytyjska florystka, która ma na swoim koncie spore osiągnięcia. Zdobyła wiele nagród, min. jest złotą medalistką RHS oraz dwukrotną srebrną medalistką NAFAS (National Association of Flower Arrangement Societies). Jako członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Florystów BFA zajmuje pozycję koordynatora regionalnego. Życie zawodowe dzieli między dwa kraje – oprócz Wielkiej Brytanii jest również aktywną i uznaną florystką w USA, gdzie prowadzi liczne pokazy i warsztaty, a jej kompozycje były obecne podczas wielu prestiżowych imprez, w tym także podczas słynnej Gali Oscarowej. Ma również na swoim koncie wystąpienia na sympozjach oraz nagrodę AIFD (American Institute of Floral Design).

O tej florystce można sporo napisać, ale wróćmy do jej publikacji. Książka wydana w twardej oprawie jest ciekawą pozycją spośród albumów traktujących o florystyce. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jest zbiorem pomysłów, które wraz z instruktarzem pomogą wykonać wspaniałe naszyjniki i bransolety na każdą okazję. Wartościowy poradnik dla ludzi o różnych gustach, różnych potrzebach i każdym poziomie umiejętności.

Znajdziecie tu ponad 400 pięknych, kolorowych fotografii ilustrujących 32 autorskie projekty. Pokazane są detale, dzięki czemu można z łatwością wykonać każdy projekt. Prezentowane prace są inspirowane naturą oraz „bezkresnymi możliwościami kombinacji kolorów” jak pisze autorka. Wendy Andrade w zabawny i twórczy sposób uczy różnych technik i udziela cennych wskazówek: jak wykonać wzory odpowiednie dla każdej pory roku. Na początku można znaleźć opis wykorzystanych technik, po którym można swobodnie wybierać między zaprezentowanymi akcesoriami. Lektura inspiruje do korzystania z przeróżnych materiałów: drutów, koralików, liści, kwiatów czy sukulentów, a pokazana w niej biżuteria floralna jest idealna na studniówkę, ślub czy inne eleganckie wydarzenie.

Wprawdzie dla niektórych minusem może być to, że wydanie jest w języku angielskim, ale dzięki bogatym ilustracjom jest to pozycja, którą można polecić również polskim czytelnikom.

Wydawnictwo: Schiffer Ltd USA.

Możliwość zakupu z bezpłatną dostawą do Polski znajdziecie na stronie www.ukbooks.pl.

wendy

wendy1

wendy2

wendy3

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl