Dzień Babci i Dziadka to doskonały moment na podarowanie im bukietu jednogatunkowych kwiatów. Co jeszcze można zrobić zrobić, aby taki prezent zaskoczył i ucieszył naszych bliskich? Pomyślicie może o zestawie do parzenia albo ramce z zdjęciem? Nie, mamy dla Was zupełnie inny pomysł.

Spraw, aby Twoje kwiaty były jak dzieło sztuki

Czy znasz ulubione przez babcię czy dziadka dzieło sztuki? Obraz, rzeźba, utwór muzyczny? W sztuce kryją się ogromne pokłady emocji, a każdy odbiera ją po swojemu. Dlaczego nie zastosować tego podejścia do bukietu kwiatów? Mono-bukiet, czyli bukiet złożony z jednego rodzaju kwiatów, może przekazać dowolne artystyczne przesłanie lub emocje, którymi chcesz go nasycić.

Wybierz ich ulubione kwiaty

Jaki gatunek kwiatów wybierzesz dla swojej babci i dziadka? Czy będzie to kolorowy tulipan, pełen wdzięku amarylis, wszechstronna chryzantema czy piękna róża? Jeśli wiesz jaki jest ulubiony kwiat twoich bliskich to wybór jest prosty – taki prezent nabiera indywidualnego znaczenia i pokazuje, że znamy upodobania dziadka czy babci. Możesz też użyć symboliki kwiatu, aby przekazać swoją wiadomość. Czy wiesz, że kwiaty mogą mieć różne znaczenie w zależności od koloru ich ilości?

Użyj papieru tak, jak artysta płótna

Każdemu bukietowi można nadać indywidualnego charakteru. Puste, duże arkusze papieru mogą posłużyć jako płótno dla twojej grafiki, w którą następnie owiniesz kwiaty. Możesz uczynić swoje dzieło takim, jak tylko chcesz. Weź kredki lub pisakami i zainspiruj się twórczością artystów. Możesz podpatrzeć dzieła współczesnych twórców, takich jak na przykład Lois Schindeler lub wybierz jednego z wielkich mistrzów malarstwa: Dalego, Moneta, Mondriana czy Picassa. Wyobraź sobie bukiet z goździków w papierze ozdobionym w stylu Jacksona Pollocka? A może bukiet z eustomy z odrobiną Van Gogha? To może być wspaniała zabawa, dzięki której podarowane kwiaty nabiorą wyjątkowego charakteru.

Bukiet z odręcznie malowanym arkuszem papieru. Źródło: funnyhowflowersdothat.co.uk

Jeśli Twój piękny rysunek odniesie sukces, spodoba się babci lub dziadkowi to taka grafika może zostać uwieczniona w ramce. W ten sposób Twoi bliscy mogą mieć sztukę zarówno w wazonie jak i na ścianie. Życzymy Wam miłej zabawy i… udanego Dnia Babci i Dnia Dziadka!

Źródło: funnyhowflowersdothat.co.uk

Źródło: facebook.com/kazanflowerschool/
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl