W nowy rok większość osób ma jakieś postanowienia. Nauka języka, zmiana pracy, dieta, rozwijanie umiejętności, podróże, czas dla siebie, odpoczynek… powrót do normalności. Poprzedni rok był szczególny, na swój sposób trudny, ale może właśnie to zatrzymanie na chwilę pozwoliło wielu z nas spojrzeć na pewne sprawy z dysonansem czy z przymrużeniem oka. Czas zatrzymania spowodował, że spojrzeliśmy na nasz biznes z innej strony i może to spojrzenie spowodowało, że nasze usługi w zmienionej formule sprzedadzą się jeszcze lepiej i dzięki tym działaniom za chwilę będziemy obchodzić jubileusz otwarcia bez zmartwień, czy liczenia każdego grosza.

20 lat temu powstało czasopismo Nasz Dom i Ogród – Flora. To szmat czasu. 20 lat to czas, kiedy gazeta zmieniała swoje oblicze. Skład materiałów ich jakość. Z pewnych rubryk zrezygnowano, pewne dodano. Podczas targów przedstawiciele czasopisma rozmawiając z czytelnikami, szukali tematów, które warto poruszyć. Czytelnicy byli i są najważniejsi. To dla nich zespół redakcyjny stara się, aby prezentowane materiały – od typowo poradnikowych, w których pokazywane są jak krok po kroku wykonać kompozycje, po wyszukane florystyczne aranżacje – odpowiadały trendom, modnej kolorystyce i rosnącym aspiracjom naszego społeczeństwa. I tak każdy numer tworzony na zorganizowanych sesjach, z materiałów przesłanych przez współpracujące osoby czy szkoły, co dwa miesiące oddawany jest w ręce Czytelników.

praca: MCEF

Nowe wydanie, które jest już obecne na rynku to zbiór bukietów na każdą okazję. Bukiety zostały przygotowane przez mistrzów florystyki, sfotografowane i przesłane do redakcji. Bukiety te zostały specjalnie wykonane na jubileusz redakcji i wraz z życzeniami cieszą oczy i serca całego zespołu redakcyjnego. Bukiety są tak różnorodne jak różnorodne mamy osoby na polskiej scenie florystycznej. Kolorowe, w odcieniach jednego koloru, z suszem, z kryzami: z paproci, z pędów wierzby, z liści palmy; na konstrukcjach, spiralne. Każde zaskakują i są inspiracją.

W numerze także kolejny tekst z działu ABC Florysty, który swoją premierę miał w numerze świątecznym. Tym razem omówiono narzędzia florystyczne: nożyk, sekator, nożyczki, noże do gąbki florystycznej, szczypce, pistolety do kleju na gorąco czy narzędzia do czyszczenia łodyg i usuwania kolców i liści. Tekst z wieloma przydatnymi informacjami. W dziale Florysta radzi autorka Anna Gierula, pisze o tym jak dobrać kwiaty, które mają być prezentem. Czy kolor i wielkość  ma znaczenie? Andrzej Dąbrowski tym razem poruszył bardzo aktualny temat. Zamknięcie kwiaciarni. Wymienia czynniki, które warto przeanalizować i które odpowiedzą nam na trudne pytanie – czy już czas zamknąć mój biznes? W numerze także relacje z imprez florystycznych, które mimo pandemii udało się zorganizować. To zapał florystów i ich wola działania są godne podziwu i naśladowania. Co się działo w zeszłym roku? Zajrzyjcie na strony z wydarzeniami.

Nowy numer do kupienia w Empikach, w hurtowniach florystycznych oraz można go zamówić bezpiecznie do domu. Zapraszamy do lektury tego wyjątkowego numeru. 20 lat to dobry wynik 🙂 71 344 80 00

praca: Ewa Bugaj
praca: Piotr Marzec
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl