Ułożone według pór roku Bukiety ślubne to jedyna tego typu propozycja na polskim rynku, stanowiąca oryginalne i nowatorskie połączenie magicznych fotografii, instruktażowych rysunków i krótkich refleksji.

as-ksiazki-1-645

Kompozycje ślubne są jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają w swojej pracy floryści, bo ślub i wesele – najważniejsze w życiu wielu ludzi uroczystości – wymagają pieczołowitej oprawy i zaplanowania wszystkiego w najdrobniejszym szczególe. W sytuacji zmieniających się trendów i mód, a także wobec oczekiwań wymagających klientów książka autorstwa Agnieszki Stój wychodzi naprzeciw potrzebom florystów i może stanowić nieustające źródło inspiracji przy dobieraniu kwiatów dla panny młodej i projektowaniu oprawy ślubu. Miesiąc, w którym mamy wykonać nasze „zamówienie specjalne”, nie ma tu znaczenia – kilkanaście gotowych rozwiązań i całe mnóstwo zainspirowanych nimi pomysłów czeka na nas o każdej porze roku, czyli w czterech rozdziałach: Wiosna, Lato, Jesień, Zima.

W starannie wydanym albumie zarówno początkujący, jak i doświadczony florysta znajdzie wskazówki nie tylko na temat tego, jak skomponować jedyny w swoim rodzaju bukiet ślubny (który z tradycyjnie pojmowanym bukietem nie musi mieć nic wspólnego!), ale także sugestie, jak dopasować go do osobowości panny młodej i charakteru uroczystości. Jeśli ktoś myślał, że wie już wszystko o kwiatach róży w kontekście ślubu, bardzo się zdziwi, że róża nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i potrafi bardzo zaskoczyć.

Rady, jak wybierać i łączyć kwiaty charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, łączą się w książce z podpowiedziami, kiedy skorzystać z bogatej oferty hurtowni i w największy mróz sprowadzić do Polski na uroczystość zaślubin ukochane przez kogoś stokrotki. Osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie zachwyci graficzne przedstawienie procesu powstawania kompozycji – wraz z informacjami o użytych materiałach florystycznych.

I zwolennicy konkretu, i miłośnicy poezji – nie tylko w kwiatach – znajdą w Bukietach ślubnych coś dla siebie. Zapraszamy do twórczej lektury!

asksiazki-2-tlo-645

asksiazki-3-tlo-645

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl