Bukiety to bez wątpienia najczęściej wykonywana forma florystyczna. Są dawane podczas ważnych uroczystości rodzinnych takich jak imieniny, urodziny, jubileusze. Wręczane są także nauczycielom, zarówno na zakończenie roku, czy po zdanych egzaminach. Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Mamy, Dzień Babci, ślub, komunia … dużo można wymieniać okazji, gdzie kwiaty grają główną rolę. Przy tworzeniu bukietu, czy zlecaniu wykonania go, warto zastanowić się co osoba która dany bukiet otrzyma lubi. Jakie kwiaty, jaki kolor, czy ma jakieś zainteresowania?

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora zostało przedstawionych bardzo dużo różnorodnych bukietów. W dziale Raz, dwa, trzy jak zawsze prace pokazane są krok po kroku. Inspiracje w różnych kolorach, na różnych kryzach, z zastosowaniem różnych technik wykonania. Zaprezentowano 11 prac krok po kroku. Kolejny artykuł to jeszcze więcej inspiracji. Bukiety z pięknych roślin z dodatkiem piór, koralików, patyczków. Dodatki są często tak dobrane, żeby bukiet był tematycznie związany z zainteresowaniami osoby obdarowywanej.

Czy każdy może stworzyć dużą formę? Z pewnością tak, ale wymaga to dużej wiedzy oraz umiejętności. Co jeszcze warto wiedzieć o dużych formach? W numerze wypowiedzi mistrzów florystyki poprzeplatane zostały zdjęciami z inspiracjami. Mistrzowie opowiedzieli o znaczeniu dużych form w edukacji oraz technice wykonania.

W numerze także relacja z Targów Gardenia. Trzy dni pełne wrażeń, inspiracji oraz ciekawych spotkań. Impreza ta pokazała, jak ważne dla florystów są pokazy florystyczne czy warsztaty. Targi widziane oczami Agnieszki Mitko-Kominek, nie byliście? Koniecznie przeczytajcie.

A może warsztaty w słonecznej Italii? Jest to wyjątkowa inicjatywa, która od kilku lat jest realizowana przez Monikę i Andrzeja Dąbrowskich. Kurs połączony jest ze zwiedzaniem co pozwala uczestnikom zapoznać się i zaprzyjaźnić. Słońce, plaża, piękne kwiaty oraz nauczyciele, przekazujący wiedzę w sposób zrozumiały i interesujący. Relacja w najnowszym numerze.

Autorka cyklu ABC Florysty Agnieszka Mitko-Kominek kontynuowała temat Zasad kompozycji we florystyce. Proporcje, pokroje. Natomiast Andrzej Dąbrowski poruszył bardzo ważny temat, Dwie strony Polskiego Ładu. Co się zmieni? Jakie będą nowe obowiązki oraz ubezpieczenia zdrowotne? Jest to niezwykle ważny materiał edukacyjny, który obrazuje co się zmieni. Czy na lepsze? Zapewne czas pokaże. W cyklu Z notatnika botanika Magdalena Mularczyk pod lupę wzięła Pospornicę. Zasady pielęgnacji oraz wykorzystywania we florystyce. Warto przeczytać bo to niezwykle urokliwa roślina.

Gdzie można kupić nowy numer? W naszym sklepiku internetowym oraz w salonach Empik, na giełdach florystycznych. Dla osób nowych i przedłużających prenumeratę atrakcyjne upominki. Zapraszamy do lektury.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl