Rośliny są w trendzie od zawsze – kochamy bliskość natury, w jej otoczeniu najlepiej odpoczywamy, a kolor zielony działa kojąco na nasz układ nerwowy. Prawie każdy ma jakąś roślinę w domu – choćby kaktusa czy klasyczną paprotkę. Niektórzy idą o kilka kroków dalej i tworzą we własnych domach prawdziwe dżungle na kilku metrach kwadratowych. Dzięki temu przyjaznemu otoczeniu czujemy, że nasze życie jest lepsze, a dom jest naszą małą, prywatną oazą, w której najlepiej wypoczywamy. Taka miejska dżungla to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co widać najlepiej w mediach społecznościowych. Przykładem może być bardzo popularne konto na Instagramie: Boys With Plants, które obserwuje ponad 60 tysięcy fanów. Fani nie tylko obserwują zamieszczany tam materiał, ale też sami chętnie zgłaszają się ze swoimi zdjęciami z prośbą o publikację. Co to takiego? O co w tym chodzi?


Reklama

Boys With Plants to konto, na którym pokazywani są mężczyźni z roślinami. Nie jest to jednak platforma nastawiona wyłącznie na pokazywanie piękna męskiego ciała w zielonym otoczeniu. Mężczyzna jest na drugim planie, a rośliny są najważniejsze. Jeśli chcesz więc wysłać swoje zdjęcie do Boys With Plants, to musisz wiedzieć, że właściciel konta chętniej wybierze zdjęcie, na którym to roślina gra główną rolę. Najciekawsze jest to, że nie był to jego pierwotny cel, wręcz przeciwnie. Na początku sądził on, że to właśnie nagie, umięśnione torsy będą się najbardziej podobały publice. Okazało się, że jest dokładnie odwrotnie: zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się te ujęcia, na których mężczyzna jest dla rośliny tłem.

#boyswithplants Boy: @johnandrehanoy Plants: #cactus #euphorbia #ficuselastica

Post udostępniony przez Boys with Plants (@boyswithplants)

O właścicielu konta nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ chce on zachować anonimowość. Wiemy tylko, że jest Australijczykiem, który kocha rośliny tropikalne i sukulenty, a jego ulubionymi gatunkami są: Platycerium, filodendrony i Monstera.

Popularność Boys with Plants to kolejny sygnał mówiący o tym, że zielone jest “trendy”, a bujna roślinność we wnętrzach jest coraz bardziej popularna. Warto więc poszerzać swoja wiedzę na temat roślin doniczkowych i wiedzieć, które gatunki są najbardziej przyjazne i łatwe w domowej hodowli, które są modne, a które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Już wkrótce będzie ku temu okazja: podczas targów Special Days opowiedzą o nich nasi redaktorzy z działu roslin: Kamil Grzegorzewski i Paulina Świderska. Zapraszamy!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl