Ciekawostki z Belgii

18/10/2011

…ciąg dalszy opowieści z FLEURAMOUR w Alden Biesen

Witam ponownie i zapraszam na ciąg dalszy opowieści w Alden Biesen.
Tym razem o produktach , które zwróciły moja uwagę. Zacznę od firmy Avalane, zajrzyjcie na stronę internetową www.avalane.com mają fajne aranżacje kwiatowe. Firma zajmuje się sprzedażą kwiatów suszonych, które tak naprawdę przed sprzedażą zostają zamrożone. Dzięki tej technice kwiat zachowuje naturalne kolory i wielkość. Z przedstawionego produktu można tworzyć aranżacje całoroczne. Cena kupna między 2,50€ a 3,50€ zależy od rodzaju kwiatu.
Osobiście wypróbowałam i namawiam. Sama nie jestem zwolennikiem kwiatów sztucznych a klienci coraz częściej pytają o kwiaty sztuczne. Myślę, że Avalane to świetny substytut kwiatów sztucznych, który świetnie komponuje się z różnymi naturalnymi elementami tj.: patykami, trawami, suchymi bluszczami itp. Jedyny minus to to, że tak jak np. zasuszone róże kwiaty Avalane są bardzo kruche, więc nie polecam ich do np. restauracji na stoły a raczej na duże, wolnostojące obiekty florystyczne do lobby w hotelu.

Zaprezentowano też nowe kolekcje wazonów kwiatowych i donic. Przedstawię 3 firmy, które są liderami na rynku w Belgii i Holandii. Zwróćcie uwagę na prezentację produktu. Są to kolekcje w tym samym kolorze lub strukturze a nie zlepek dziesiątek, różnych naczyń, który wprowadza chaos i nieczytelność produktu. Większe grupy tych samych naczyń są bardziej wyraziste i łatwiej przykuwają uwagę klienta.

D&M depot, www.dmdepot.be
SERAX, www.serax.nl
DUTZ, www.dutz.nl

Już od kilku lat istnieje duże zainteresowanie produktami ekologicznymi oraz przyjaznym środowisku co mnie bardzo cieszy ponieważ sama próbuje być EKO. W Belgii natknęłam się też na kilka interesujących ekoproduktów.

Flora Holland przedstawiła nowe kwiaty i rośliny.
-Hydrangea Macrophylla “Spike” zwana “ostrygą” bo ma pofalowane brzegi kwiatów
-Chryzantemę, która wygląda jak Dahlia. Dobra wiadomość dla miłośników dalii ponieważ wytrzymała jest jak chryzantema!
-Super niebieski phalaenopsis
i moją ulubioną, Medinella Bicoler. Zwrócę Waszą uwagę na tą cudownie kwitnącą roślinę. Jeżeli Wasi klienci mają dość na jakiś czas storczyków to polecam Medinellę. Kwitnie około 2,5 miesiąca! Występuje w jednym kolorze, różowym i posiada piękne liście. Świetny “eye catcher” do biur i hoteli. Aby podkreślić jej piękne, zwisające kwiaty należy Medinellę postawić wysoko na np. kolumnach do prezentacji albo użyć wysokich waz (min.1m wys.). Jej kwiaty potrafią być naprawdę ciężkie, więc nie zapomnijcie odpowiednio obciążyć wazy!
Warto też zajrzeć na stronę www.lisianthus.nl bo mają kilka świeżych i prostych pomysłów na aranżacje kwiatowe.

Super uzupełnieniem imprezy była sprzedaż różnych produktów związanych z branżą. Ponieważ FLEURAMOUR była otwarta również dla osób prywatnych, więc ceny sprzedaży były oczywiście nie hurtowe.
Namawiam Was gorąco do brania udziału przy różnych wydarzeniach w Waszym mieście, miejscowości lub wsi. Mam na myśli nie dekorowania tych wydarzeń ale zaprezentowanie na nich Waszego sklepu i produktów w postaci np.małych warsztatów dla dzieci czy dorosłych. Sama jestem na przyczepkę gdzie się da. Urzędy miast patrzą na to przychylnie i nie oznacza to zawsze dużych kosztów. Kilka miesięcy temu były w okolicy dni otwarte wszystkich szklarni. Można było wejść do każdej szklarni i zobaczyć jak tam wszystko rośnie. Dogadałam się z jednym właścicielem restauracji, że na jego parkingu zorganizujemy warsztaty kwiatowe. Cena warsztatów nie mogła być wysoka. Chodziło o ściągnięcie jak najwięcej gości do restauracji i wręczenia im ulotek o moim biznesie. Cenę ustaliliśmy na 5€ (normalnie od 25€). Zakupione materiały na warsztaty 30€, kwiaty cięte i doniczkowe za darmo od hodowców, 2 dni warsztatów (łącznie 12 godz.).
100 osób wzięło udział w moich warsztatach co oznacza 500€! Ku mojemu zdziwieniu! Ale najfajniejsze jest, że pracując w różnych kwiaciarniach ludzie nadal mnie rozpoznają i mile wspominają moje warsztaty.

O autorze
Anna Winiarska-Roedoe

Anna Winiarska-Roedoe

z wykształcenia grafik komputerowy, florysta z zawodu. Od kilku lat w Holandii. Jako freelancer współpracuje z kilkoma kwiaciarniami w południowej części kraju. W ciągłym poszukiwaniu nowych inspiracji, produktów i technik. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...