Czas inspiracji, czas pokazów

20/01/2013

Rozpoczął się nowy rok i zastartował razem z nim sezon na pokazy florystyczne. „Kwiaty ozdobą uczuć” to pierwszy w tym roku pokaz w Polsce, który odbył się w katowickiej Hurtowni Róża. Mottem przewodnim były zbliżające się święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz Walentynki. święta te mają swoją wspólną cechę: każdy z nich jest okazją by wyrazić nasze uczucia do kochanej, bliskiej nam osoby.

Każdy z nas chce być kochanym, kocha i uczy się kochać. Jednym ze sposobow na wyrażenie naszych emocji są oczywiście kwiaty, ale jak sprawić by ułożony z nich bukiet „ozdobił” tak głębokie uczucie? To trudne wyzwanie podjęli floryści prowadzący pokaz: Agnieszka Stój, Kasia Greta Szymkowiak i Tomek Max Kuczyński. Worek z pomysłami się rozwiązał i „wysypało się” mnóstwo ciekawych, nowych, inspirujących prac. Były więc: tort i ciastka z kwiatów, bombonierka kwiatowa, a nawet kwiaty w moherowym berecie! Pojawił się też bardziej męski akcent aranżacji: kwiaty i butelki (z) piwa :-). Floryści nie bali się odważnych połączeń kwiatów z materiałami takimi jak: pleksi, moher czy korek. Efekty zaskakiwały pomysłowością, ale też wyważeniem.

Pokazano także proste dekoracje kwiatów doniczkowych, które mogły być ciekawą podpowiedzią do dekoracji kwiaciarni, nie tylko na Dzień Babci czy Dzień Dziadka. W Hurtowni Róża tradycyjnie już zadbano o podniebienia zgromadzonych gości i poczęstowano wszystkich pysznym obiadem. Z myślą o kupujących w tym dniu, przygotowano atrakcje cenowe, które były zachętą do odwiedzenia sali sprzedażowej.

Zdjęcia z pokazu można zobaczyć w naszym Albumie. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas zdjęcia będą dla was stanowiły zachętę do odwiedzania tych miejsc, w których coś się dzieje, gdzie można naładować baterie, spotkać się z koleżankami i kolegami po fachu, czy po prostu poszukać inspiracji.

Jesteśmy bardzo ciekawi kolejnych prezentacji, z których wrażeniami będziemy się oczywiście z wami dzielić. Z dużym zainteresowaniem oczekujemy na kolejny pokaz w Hurtowni Róża w Katowicach, który odbędzie się już w lutym, a będzie można zobaczyć florystów z Rosji, a także znaną wszystkim florystkę z Kielc.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl