Okres świąteczny za nami, a to oznacza, że każdy z nas wysłał i otrzymał mnóstwo smsów, maili lub innych cyfrowych wiadomości z życzeniami. Jeszcze kilka lat temu taka forma składania życzeń cieszyła nas i wydawało się wręcz, że czas tradycyjnych kartek wysyłanych pocztą przeminął. Czy tak rzeczywiście się stało? Odpowiedź na to pytanie was zaskoczy!

Kartki okolicznościowe to jeden z dodatkowych produktów, który jest sprzedawany w kwiaciarniach obok kwiatów, a więc na pewno wiecie czy cyfrowa rewolucja rzeczywiście zaszkodziła tej pięknej papierowej tradycji. Z naszych informacji wynika, że jest wręcz przeciwnie. Papierowe kartki są ciągle najmilej widzianą formą składania życzeń. Na ten temat rozmawialiśmy z panem Wojtkiem Grzybkiem, właścicielem firmy Trend zajmującej się sprzedażą kartek okolicznościowych, zaproszeń i innych produktów z asortymentu papierniczego.

ForumKwiatowe.pl: Długo zajmuje się Pan biznesem kartkowym?

Wojciech Grzybek: Właśnie minęło 21 lat od czasu kiedy rozpocząłem swoją przygodę ze sprzedażą kartek i robię to nieprzerwanie do dzisiaj. Wtedy była to sprzedaż najbliżej klienta końcowego, kiermasze świąteczne i okolicznościowe na cieszyńskim rynku. Następnie, rozwijając swoją karierę  w branży pracowałem w trzech różnych wydawnictwach kartek pocztowych. Gdy zebrałem już spore doświadczenie na rynku kartek i upominków postanowiłem, że czas na wprowadzenie w życie własnych pomysłów. Zdecydowałem się założyć firmę i tak powstał Trend.

Czy otwarcie firmy z kartkami okolicznościowymi w czasach wiadomości cyfrowych nie wydawało się ryzykowne?

Rzeczywiście biznes kartkowy stawia pewne wyzwania. Jednak decyzja o otwarciu firmy była poparta doświadczeniem i bardzo dobrą orientacją w tym, czego oczekują klienci. Dziś każdy ma dostęp do internetu i telefonu. Chętnie wysyłamy w ten sposób życzenia czy nawet kartki cyfrowe, bo to jest wygodne i tanie. Niestety  otrzymywanie wiadomości w tej formie nie wywołuje już takiego entuzjazmu, a niektórych to nawet drażni. Z papierowymi kartkami okolicznościowymi jest inaczej.

Otwarcie skrzynki odbiorczej nie jest tym samym co otwarcie skrzynki pocztowej…

Różnica jest ogromna. Życzenia, które znajdziemy w skrzynce odbiorczej przychodzą do nas wraz z ofertami handlowymi i spamem. Szybko je przeglądamy i równie szybko o nich zapominamy. Papierowe kartki są bardziej osobiste, trudno je przeoczyć, ale przede wszystkim pokazują one zaangażowanie. Osoba, która decyduje się wysłać tradycyjną kartkę musiała zadać sobie pewien trud: kupić kartkę, napisać kilka słów lub przynajmniej ręcznie podpisać się pod gotowym tekstem, iść na pocztę, kupić znaczek. Potrafimy to docenić. Wiemy, że to coś innego niż wykonanie kilku kliknięć lub rozesłanie wierszyka do listy kontaktów w telefonie. Dlatego znalezienie papierowej kartki w skrzynce pocztowej zawsze wywołuje miłe zaskoczenie i uczucie bycia docenionym. Jest to jeden z powodów, dla których lubię pracę w kartkowym biznesie – wiąże się on z przekazywaniem emocji, podobnie jak w kwiatach 🙂

TREND – Hurtownia online.
Zapraszamy na zakupy!
5% rabatu na całe pierwsze zamówienie

dla nowych klientów

Czy wysyłanie życzeń poprzez wiadomości tekstowe, maile czy za pośrednictwem mediów społecznościowych, osłabi tradycję kupowania i wysyłania kartek z życzeniami?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w Raporcie BranżowymPapier, Biuro, Szkoła, którego fragment przytoczę: Okazuje się, że fakt ten nie miał znaczącego wpływu na używanie kartek na jakąkolwiek okazję, zwłaszcza na te bardzo osobiste i uczuciowe, takie jak ślub, narodziny dziecka, kondolencje, urodziny i rocznice, czy inne okazje uważane za wydarzenia w pewien sposób zmieniające życie. Właściwie wykorzystanie kartki z życzeniami na „specjalne okazje” jest bardziej istotne i ważniejsze niż kiedykolwiek. Pewne okazje czy wydarzenia w życiu są po prostu zbyt ważne, by umniejszać je tylko poprzez wykrzyknięcie na Facebooku.(…) Poprzez istnienie Facebooka większość ludzi zauważa dużo więcej urodzin niż przedtem, ale nie oznacza to, że wysyłają mniej kartek z życzeniami.

Zauważmy, że większą aktywność w wysyłaniu życzeń za pośrednictwem nowoczesnych środków wykazujemy przy okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, kiedy jednocześnie wysyłamy życzenia do wielu osób. Jednak wtedy większość z nas wysyła także tradycyjne kartki do najbliższych. Dlatego przyszłość sprzedaży kartek w tym samym raporcie jest określana jest jako rosnąca i dynamiczna, a nowe technologie „będą się mnożyć”, co sprawi, że wysyłanie kartek będzie „zabawne i nowatorskie.”

Wynika z tego, że kartki są ciągle w użyciu! Na rynku dostępnych jest wiele różnych wzorów. Czy jest jakiś szczególny rodzaj kartek, które są modne i w które warto zaopatrzyć swój punkt handlowy?

Można zauważyć tendencję do poszukiwania kartek zaskakujących, wyjątkowych, bogato zdobionych i co z tym związane – droższych. Na niektóre okazje wręcz nie wypada wręczyć kartki która wygląda na tanią. Dlatego warto zadbać by również taki rodzaj kartek znalazł się w ofercie naszego punktu sprzedaży. W ten sposób zapewnimy klientom satysfakcjonujący wybór, a sobie większe zyski.

Co naszym czytelnikom może zaproponować firma Trend?

Firma Trend jest obecnie producentem kartek, zaproszeń i toreb okolicznościowych oraz właścicielem hurtowni internetowej www.trend-upominki.pl w której oferujemy nie tylko własne produkty ale także ofertę innych producentów, dobranych tak aby zapewnić naszym klientom szeroki wybór, pozwalający na kompleksowe zaopatrzenie punktów sprzedaży.

Jakie są nasze atuty:

  • szeroki wybór – od tańszych i tradycyjnych kartek po ekskluzywne i nowoczesne;
  • korzystne ceny plus rabaty za większe zakupy i dla stałych klientów;
  • oferta pogrupowana wg okazji – dla wygody zamawiania;
  • brak minimum logistycznego, darmową wysyłkę od 300 zł i w przypadku kartek całkowity brak potrzeby kupowania w opakowaniach zbiorczych – można wybierać nawet po 1 sztuce z konkretnego wzoru;
  • szybka realizacja zamówień;
  • towar zapakowany tak, aby nie zaszkodził mu transport firmą kurierską.

Standard? Wszyscy tak mają? Być może, ale tylko u nas otrzymują Państwo wszystkie te punkty, nie tylko wybrane.

Oferta wygląda ciekawie! Dziękujemy za rozmowę.

Również dziękuję.

TREND – Hurtownia online.
Zapraszamy na zakupy!
5% rabatu na całe pierwsze zamówienie

dla nowych klientów

Raport Branżowy papier biuro szkoła” 1/2/2014

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl