Dahlia Dreams to noworoczna wystawa kwiatów, która odbywa się w Singapurze, w słynnym kompleksie Gardens by the Bay. Miejsce to jest wielką atrakcją turystyczną, która każdego roku przyciąga licznych wielbicieli roślin i natury.


Reklama

Gardens by the Bay to ponad 100 hektarowy, futurystyczny park, w którym natura łączy się z nowoczesną architekturą. Jednym z obiektów należącym do kompleksu jest pawilon Flower Dome. To ogromna szklana kopuła, pod którą zgromadzono roślinność ze wszystkich stron świata. To właśnie w tym miejscu zaprezentowano najpiękniejsze odmiany dalii, które można podziwiać w dniach od 13 do 26 lutego. Odwiedzający wystawę mogą zobaczyć prawie 40 odmian dalii oraz innych kwiatów, takich jak celozje, chryzantemy, cymbidium, guzmanie, nagietki czy storczyki oncidium. Co ciekawe, rośliny te zostały sprowadzone z Europy.

Motywem przewodnim wystawy jest… królik. Temat ten związany jest chińskim kalendarzem, zgodnie z którym w niedzielę, 22 stycznia 2023 r. rozpoczął się Rok Królika. Chiński Nowy Rok to bardzo ważne święto, które postanowiono uczcić w ten właśnie sposób. Wśród zgromadzonych na wystawie znajdziemy więc liczne figury królików, latarnie oraz inne elementy związane z chińską kulturą.

Kompleks Gardens by the Bay jest miejscem niezwykłym. Jedną z atrakcji, która robi duże wrażenie na turystach są tzw. Supertree, czyli porośnięte roślinnością metalowe konstrukcje przypominające drzewa. Najwyższe z nich mają 50 metrów wysokości i można się między nimi przejść specjalną kładką, a wieczorem podziwiać świetlny spektakl gdy “drzewa” rozbłyskują tysiącem świateł.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl