
Dlaczego kobiety kochają dostawać kwiaty? (na serio)
Kwiaty nie są praktyczne. Nie rozwiązują problemów, nie da się ich odłożyć na później, a ich piękno trwa zaledwie kilka dni. Dlaczego więc od pokoleń pozostają jednym z najważniejszych sposobów wyrażania emocji i budowania relacji między ludźmi?
01/02/2022 (aktualizacja: 21/06/2026)
Dlaczego kobiety kochają dostawać kwiaty? Dlaczego tak bardzo to lubią, skoro po tygodniu lub dwóch bukiet wyląduje w koszu na śmieci? Mogłyby przecież dostać bieliznę, blender albo czekoladki, albo cokolwiek innego, bardziej praktycznego, trwałego lub użytecznego. Z jakiegoś powodu kwiaty sprawiają kobietom przyjemność, choć jakby się nad tym zastanowić, to mogłoby być odwrotnie – kobiety mogłyby się czuć wręcz urażone dostając coś tak bezużytecznego i nietrwałego. O co więc chodzi?
Powód pierwszy
Wyobraźmy sobie bukiet kwiatów, który stoi w wazonie nienaruszony przez kilka lat. Jak długo można się nim cieszyć? Tydzień, dwa? Kwiaty po dwóch tygodniach nadal mogą wyglądać nieźle, ale ich właścicielce raczej zdążyły się już znudzić i czekałaby na ten moment, w którym będzie mogła je wyrzucić. Bukiety kwiatów nie mają stać w wazonie w nieskończoność. Kwiaty daje się po to, żeby wywołać u kobiety ekscytację, radość i uśmiech na jej twarzy. Nie można tych emocji przeżywać trwale.
Dlatego jeśli jesteś w związku, to warto dawać kwiaty częściej, niż tylko z jakiejś tam okazji. Kwiaty dają ogromne możliwości – możesz wybierać wśród wielu gatunków, kolorów i kształtów. Dzięki temu za każdym razem wywołasz u niej nowe wrażenia. Za każdym razem będzie mogła wybrać wazon i miejsce, w którym je postawi. Będzie mogła je ułożyć po swojemu, albo po prostu zostawić w formie bukietu ułożonego przez florystę. Będzie mogła upiększyć swój dom i da jej to satysfakcję, ponieważ dom jest przedłużeniem ciała kobiety.
Kobiety kochają swoje domy i lubią tworzyć wokół siebie przestrzeń, która reprezentuje ich duszę. Gdy w domu pojawia się coś nowego, to jest bardzo pozytywny bodziec emocjonalny. Przynosząc jej kwiaty możesz sprawisz, że ona poczuje się świeżo, pięknie, poczuje tą ekscytację wynikającą z pojawienia się czegoś nowego. To trochę jak z pójściem do fryzjera: “Oto nowa ja: piękna i zadbana”.

To jednak nie wszystko. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto dawać swojej wybrance kwiaty:
Powód drugi
Jest takie słynne powiedzenie informatyków: It’s not a bug, it’s a feature. Oznacza ono, że to co uważasz za błąd w programie jest tak na prawdę jedną z jego funkcji. Tak samo jest z kwiatami, które więdną. To jest funkcja. To jest jak najbardziej w porządku, tak ma być i nie chodzi wcale o to, że taka jest ich natura. Otóż dając kobiecie kwiaty, których piękno jest krótkotrwałe, sprawiasz, że kobieta czuje się wyjątkowa. To nie są puste słowa.
Kobieta czuje się wyjątkowa, ponieważ jej ukochany wydał na swoje ciężko zarobione pieniądze na niepraktyczny i nietrwały prezent. Wydał je po to, żeby podarować jej chwilę radości i piękna. Dał jej coś, co nie przyniesie nikomu korzyści. Mógłby dać jej przecież sokowirówkę, prawda? Zamiast tego wybrał coś, co ma jedynie wywołać uśmiech na jej twarzy. Tym samym wysłał jej niezwykle ważną wiadomość: jesteś ważna i jestem gotowy inwestować w twoje dobre samopoczucie oraz w to, by nasza relacja była urozmaicona. Jesteś ważniejsza od moich ciężko zarobionych pieniędzy




